Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kouč volejbalistek kapitánku nepostavil: Nebyl důvod, aby šla do hry

Univerzálka Marie Toufarová útočí přes německý blok. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

30 2017
Dřely, chtěly se ukázat před domácím publikem, ale neuspěly. Volejbalové reprezentantky ve Final Four druhé divize světové Grand Prix skončily v Ostravě čtvrté, když nedělní souboj o třetí místo prohrály s Němkami 1:3.

„Předvedli jsme ale dobrý, bojovný výkon,“ uvedl reprezentační trenér Zdeněk Pommer. „Jen je škoda, že to na soupeřky nestačilo, protože především byly preciznější na servisu. Na druhou stranu. jsme zahráli dvě dobré koncovky, které jsme prohrály o dva body.“

Kouč ocenil diagonální hráčku Marii Toufarovou, která v létě odchází z Ostravy do nejvyšší francouzské soutěže. A s ní jde do stejné ligy i její spoluhráčka z národního celku i Ostravy Petra Kojdová.

Fotogalerie

Pommer dal Toufarové v základní sestavě přednost proti Polsku i proti Německu před dosavadní českou oporou Anetou Havlíčkovou. Ta se k týmu připojila před ostravskými zápasy po tom, co se hráčky vrátily z turnajů Grand Prix v zámoří.

„Nebyl důvod, aby šla Aneta do hry,“ uvedl Pommer. „Důležité je, že je kapitánka a že tady byla. Dneska Maří Toufarová hrála velmi dobře.“

Toufarovou překvapilo, že se udržela v sestavě. „Byla jsme připravená za Anetu zaskočit, nečekala jsem, že nastoupím,“ přiznala. „Anetu obdivuji a jsem ráda, že mě podporuje a radí mi.“

Pommer připomněl, že Němky domácí družstvo v těžkých chvílích zatlačily servisem. „Máme za sebou náročnou a dlouhou soutěž. Navíc jak Polky, tak Němky jsou rankingově nad námi. Museli bychom riskovat ve všech činnostech. To se nám chvílemi dařilo, ale chvílemi ne,“ prohlásil Pommer.

Reprezentantky budou mít týden volno, ale pak se sejdou v Brně, aby se připravily na baráž o postup na mistrovství světa, která je čeká 22. až 27. srpna v Nizozemsku. Tam budou o dvě postupová místa bojovat s Belgií, Bulharskem, Nizozemskem, Slovinskem a Řeckem.

„Do nadcházející přípravy přibereme ještě nějaké hráčky, ale jména ještě neprozradím,“ řekl Zdeněk Pommer.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze