Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


České Tour v basketbalu 3x3 vládli Srbové s Poláky

Momentka z turnaje české Tour 3x3 | foto: Marek PodhoraMAFRA

23 2015
Snaha byla enormní. Přesto se ani jeden český zástupce v play-off bitvách závěrečného podniku Chance 3x3 Tour nevybojoval účast v titulovém klání, kde si to o zlatý basketbalový grál v podobě postupu na srpnový turnaj World Tour v Praze rozdala pouze zahraniční konkurence. Hrálo se Srbsko kontra Polsko.

Zopakoval se den starý výsledek posledního kvalifikačního turnaje Chance Tour na pražské Folimance. Vítězem se opět stal srbský celek Ranch, který se pere o pozici dvojky své země za bezkonkurenčními Al Wahda Dušana Buluta. Poražená polská parta, pro závěrečný turnaj pojmenovaná Wild Snakes, se před Ranchem sklonila v poměru 10:16, když v zápase zaostávala od samého začátku o parník.

Srbové, jimž patří i 30 tisíc korun za celkový triumf na letošní Tour, tak zvládli dvoudenní maraton (kvalifikační i finálový turnaj) s jedinou porážkou, kterou jim v neděli ještě ve skupině uštědřili v poměru 21:19 Vošlajerovi Pouliční elegáni.

V českém souboji o bronz se radovali K4 vedení dlouhány Štefflem a Krakovičem, kteří zdolali Terkotník s Gniadkem a Čížem. Ten v semifinále nebyl vůbec daleko od pokoření srbských šampionů (porážka 15:17), ale v závěru mu sebrala lepší výchozí pozici příliš početná baterie nepřesných pokusů zpoza oblouku Adama Číže, kterému nešel na ruku ani zvedající se vítr na pražském náměstí Republiky.

Na druhém kurtu až do konce semifinále číslo 2 žhavili naději i K4 proti „Divokým Hadům“ z Polska, jenže nedokázali využít poměrně značné výškové převahy svých dlouhánů a padli 13:15.

Ještě hůř dopadli RR (Dygrýn, Šiška, Kratochvíl, Pavel Novák), papíroví favorité na celkové vítězství, kterým podle Ondřeje Dygrýna uškodila delší pauza mezi skupinovou fází a play-off, a než se ve čtvrtfinále s Wild Snakes rozkoukali, ztráceli 11:17 a ani enormní snaha v extrémně fyzické druhé části utkání s řadou ostrých rozmíšek jim nepřinesla víc než snížení na 16:17.

Dámský turnaj si na náměstí Republiky bez ztráty kytičky podmanily Legendy (Šujanová, Drachovská, Rybová a Petra Pospíšilová), jež v semifinále složily Tschechische Auslese (Špirková, Pohunková, Flašarová a Kozdonová) 16:10 a ve finále si po velké bitvě poradily i s vyzyvatelkami Primaverou (Půlpánová, Mrhálková a sestry Šívrovy) 15:13. 

O rozhodující náskok se v posledních minutách zkušeně postarala Pospíšilová, jenže ani vedení 14:10 Legendám málem nestačilo. Jednou totiž v samém závěru faulovaly střelkyni při úspěšné trefě zpoza oblouku, což vzápětí zopakovaly i při minuté dvojce Primavery. Soupeřky však poté nezvládly klíčové trestné hody.

Primavera v semifinále přehrála Tři sestry (myšleno Kuthanovy) a Áďu v poměru 21:15 . Ty ale přesto bez medaile nezůstaly, neboť v utkání o třetí místo zdolaly 17:15 Tschechische Auslese.

V mužské kategorii U18 brali první místo Young Blood (Bukovjan, Kolář, Štěpánek a Rudolf), a to po finálové výhře 9:8 nad 2 and half man (Švarc, Buzek, Střítezský a Szarowski). 

V soutěži dunkerů, která měla dva účastníky, Matěj Bernáth (zvítězil i v sobotu na Folimance) trumfl Dalibora Faita, který selhal ve třetím kole, kdy ani jeden ze svých pokusů nezakončil úspěšně. Klání trojkařů pak ovládl Jan Kratochvíl.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze