Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


České tenistky přibrzdila sopka. A Fed Cup v Itálii je najednou vzdálenější

Český fedcupový tým: (zleva) Lucie Hradecká, Květa Peschkeová, Petra Kvitová a Lucie Šafářová | foto: Facebook - Czech Fed Cup Team

18 2010
Vypadá to, jako by české tenistky považovaly semifinále Fed Cupu za tak marnou misi, že se ani nevyplatí koupit si něj letenky. Do Říma, kde je příští víkend vyzvou italské obhájkyně titulu, se harcují auty. Třeba jednička týmu Lucie Šafářová takovou situaci naposledy zažila jako juniorka.

Jenže Češky ani zdaleka odevzdané nejsou. Musely jen narychlo měnit plány, protože celou Evropu ochromila erupce islandské sopky, kvůli které je zastaven letecký provoz. A tak kapitán Petr Pála neriskoval a zavelel: Holky naložit do aut a těch 1320 kilometrů se pojede po silnici.

"Taková je situace. Hurá do auta, cestou bude sranda," řekla ČTK před odjezdem Lucie Hradecká, která na nedělní sraz v areálu pražské Sparty ve Stromovce dorazila jako první. Hned za ní přijely Šafářová a Petra Kvitová, které z Moravy doručil elitní řidič - za volantem seděl přítel Šafářové Tomáš Berdych.

"Jedu na vyšetření k panu Kolářovi, tak jsem to spojil," vysvětloval patnáctý hráč světa, který si v Monte Carlu lehce poranil pravý kotník.

"Dřív v juniorech jsme do Itálie cestovali autem, ale to už je dávno. Takhle daleko tedy jedu po strašně dlouhé době. Bude to dlouhé, ale co se dá dělat," pokrčila Šafářová rameny. "Není to zrovna příjemná zpráva, ale nějak to zvládneme," uklidňovala Kvitová.

Česká tenistka Lucie Hradecká při fedcupovém utkání v Brně.

Lucie Hradecká

ZKLAMANÁ. Česká tenistka Petra Kvitová při fedcupovém utkání bitvu proti německé soupeřce Anně-Leně Grönefeldové.

Petra Kvitová

Tenistky se na parkovišti nadšeně vítaly. "Tak holky, jdeme vážit zavazadla," vtipkoval mluvčí týmu Karel Tejkal. Šafářová hlásila, že přibalila cestovní verzi hry scrabble. "Máme i časopisy, knížky, takže se nějak zabavíme a budeme utužovat partu," usmála se. "Celou cestu bude určitě legrace. Jsme kamarádky, takže téma na probírání si určitě najdeme," doplnila Kvitová.

Od Sparty seděli ve vozech společně s tenistkami ještě lékař Vlastimil Voráček, fyzioterapeut Pavel Kováč a mluvčí Tejkal. Ještě v Praze nabrali ostravského vyplétače Richarda Šodka s kapitánem Pálou a cestou se zastavili v Plzni, aby přisedl trenér David Kotyza.

Poslední členka týmu - deblistka Květa Peschkeová - nabere směr Itálie z Berlína, kde čeká na letadlo. Případně rovněž pojede autem.

Lucie Šafářová (vlevo) a Květa Peschkeová při tréninku

Lucie Šafářová (vlevo) a Květa Peschkeová

Do Říma míří tenistky v roli outsiderek. Domácí tým obhajuje titul a v posledních týdnech se všem Italkám nadmíru daří. Francesca Schiavoneová vyhrála v sobotu turnaj v Barceloně, Flavia Pennettaová o týden dříve v Marbelle a deblistka Roberta Vinciová ovládla na obou akcích soutěže ve čtyřhře. Naopak Češkám se moc nevedlo.

"Vypadají, že mají formu, ale třeba mohou být utahané. My uděláme pro postup maximum," burcovala Hradecká. "Máme hru, s kterou je můžeme porazit. Nemáme co ztratit," přidala Kvitová a dodala: "Daří se jim, ale mohla by na ně spadnout deka, že jsou doma a musí vyhrát. Fed Cup je něco jiného než turnaje a existuje šance na úspěch."

Šafářová doufala, že se ještě v týdnu na utkání celý tým dobře připraví. "A o víkendu na ně vlítneme. Bude to hodně těžký zápas, a když vyhrajeme, tak to bude velký úspěch."

Pak už se ozvalo krátké zatroubení a dva sněhově bílé mercedesy vyrazily na pouť do "věčného města". Jejich cenný náklad se 24. a 25. dubna pokusí o malý zázrak.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze