Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


České tenistky plánují před fedcupovým soubojem výlet na boty

Český fedcupový tým před duelem s USA - Členky českého fedcupového týmu: Kvitová, Šafářová, Peschkeová, Benešová. | foto: Reuters

2 2010
Rychlost. To je zbraň, na kterou spoléhají české tenistky před víkendovým utkáním Fed Cupu proti Německu. Ukrývá se v novém taraflexovém povrchu, který "vyrostl" v pavilonu B brněnského výstaviště.

"Povrch je dobrý, myslím, že naší hře sedí. Holky ho chválily, měl by být naší výhodou," věří nehrající kapitán Petr Pála. "Povrch je rychlý, což nám vyhovuje. Bere rotace a věřím, že nám pomůže i na servisu."

Zatímco německý tým dorazil z Vídně až v pondělí k večeru, domácí výběr na fialovomodrém koberci trénoval už v neděli a pondělí. "Mám z kurtu docela dobrý dojem, měl by nám všem vyhovovat. Navíc máme dostatek času se na něm připravit, do soboty snad všechny budeme OK," doufá česká specialistka na čtyřhru Květa Peschkeová.

Hradeckou čeká nováčkovský rituál

Po pondělním tréninku na ní byla znát dobrá nálada, ostatně jako na celém týmu. Však jsou také na sebe české hráčky zvyklé, jediným nováčkem je Lucie Hradecká.

"Ale do party zapadla výborně. Všechny se známe z turnajů a není pro nás žádná novinka, že hraje dobrý tenis a hodně se zlepšila. Jen na ni jako na nováčka ještě musíme něco vymyslet," usmála se šibalsky Peschkeová, ve čtyřiatřiceti největší matadorka v týmu.

"Ale i ostatní holky kromě Lucky už ve Fed Cupu odehrály par zápasů a každým takovým člověk získává zkušenosti. Díky nim se pak lépe dokáže vyrovnat s tlakem."

Rychlost povrchu, zkušenosti. Co další by mělo hrát ve prospěch českého týmu? "Myslím si, že nějakou roli určitě sehraje neúčast Sabine Lisické. Hraje momentálně velmi dobře a byla by určitě oporou týmu. Snad na tom vyděláme," připomíná Peschkeová absenci nejvýše postavené německé hráčky na světovém žebříčku.

V týmu soupeřek se česká deblistka vyzná, hodně času totiž tráví v Německu, kam se provdala. "Znám jejich hráčky a můžu o nich našim holkám i něco málo říct."

Z bývalé spoluhráčky Peschkeové je soupeřka

S kapitánkou Barbarou Rittnerovou dokonce Peschkeová hrávala čtyřhřu. "Viděly jsme se i v Austrálii, kde jsme bydlely ve stejném hotelu. Máme velice dobrý vztah, ale obě jsme profesionálky a budeme se starat o to, aby náš tým vyhrál."

K tomu by ráda přispěla i Lucie Šafářová, která včera kvůli zvýšené teplotě netrénovala. "Ale to se stává, zvlášť po příjezdu z teplé Austrálie do studeného Česka. Věřím, že to nebude vážné," nedělá si kapitán Pála starosti.

Brněnská rodačka by tak měla stihnout čtvrteční oslavu svých třiadvacátých narozenin i nákupní misi českého týmu. "Holkám chybí společenské boty, takže na ně bude potřeba udělat výlet," prozradila Peschkeová.

Čas na rozptýlení bude mít se svými kolegyněmi do soboty, kdy ve 13 hodin začne úvodní dvouhra. Lístky do hlediště s kapacitou 3 800 míst je možné zakoupit na stránkách www.ticketportal.cz.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze