Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


České mistrovství slalomářů ukončí sezonu

15 2003
Praha - Na stejném kanálu v Praze-Troji, kde se minulý víkend konal dvaadvacátý ročník mezinárodního závodu Trojský kůň, se uskuteční mistrovství České republiky. Šampionát zakončí letošní úspěšnou sezonu vodních slalomářů. Branky postavil ředitel závodu Jiří Prskavec, bronzový kajakář z mistrovství světa v roce 1995 v Nottinghamu. Z domácí špičky bude chybět jen Štěpánka Hilgertová.

"Zatím nemám žádné zprávy, že by někdo z jakýchkoliv důvodů nestartoval," řekl v rozhovoru pro ČTK šéftrenér reprezentace Jiří Pultera.

Hilgertová ukončila sezonu po finále Světového poháru v Čunovu a nyní se věnuje regeneraci.

Loňské tituly z Trnávky budou obhajovat kanoista Jan Mašek, deblisté Marek Jiras, Tomáš Máder a kajakáři Tomáš Kobes a Marie Řihošková. O víkendu pojedou také vicemistři světa v deblech Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem.

Na start by se měly postavit i mistryně světa z Augsburgu ze závodu hlídek, kajakářky Irena Pavelková a Vanda Semerádová. O titul pojedou rovněž vítězové Trojského koně, kanoista Stanislav Ježek a kajakář Lukáš Kubričan.
 
V sobotu je na programu kvalifikace od 10:00, finále se jede v neděli třicet minut po skončení semifinále. To začne ve stejný čas.

Na trať vždy vyjedou jako první kanoisté, po nich kajakářky, následují deblkanoe a program zakončí kajakáři. Půl hodiny po finálových jízdách je na programu start mistrovství České republiky družstev.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze