Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


České golfistky propásly historický úspěch

27 2000
B e r l í n - Až v samém závěru posledního čtvrtého dne soutěže unikl českým golfistkám na mistrovství světa amatérských družstev historický úspěch. Na posledních jamkách nasbíraly v sobotu proti předchozím dnům přes deset úderů navíc a klesly na konečné 28. místo. Po vyrovnaných výkonech z prvních tří dnů se Jana Peterková, Petra Kvídová a Marta Balková držely na 21. místě mezi 40 zúčastněnými týmy a v polovině posledního kola se jim dokonce podařilo proniknout do vytoužené první dvacítky.
Potom si však vyžádaly svou daň hluboké pískové bunkery, kterými je hřiště v Bad Saarow u Berlína doslova poseté a jejichž nástrahám se českému týmu do té doby dařilo vcelku úspěšně čelit.

"Nemohu holkám nic vyčítat, bojovaly po celou dobu ze všech sil, ale v závěru měly nehoráznou smůlu," řekla kapitánka družstva Martina Dorníková. "Poloha míčků v bunkerech byla tak nepříznivá, že Peterková jen na 14. jamce nasbírala navíc čtyři údery a Kvídová na patnácté dokonce trefila samu sebe a dostala ještě dvě trestné rány."

Mistryněmi světa se staly Francouzky, které se od poloviny soutěže začaly svým soupeřkám nezadržitelně vzdalovat a nakonec vyhrály s náskokem sedmi úderů.

Konečné výsledky:
1. Francie (Icherová, Auffretová, Alsugurenová) 580, 2. Korejská rep. 587, 3. Británie/Irsko 591, 4. Švédsko 592, 5. Španělsko a Dánsko 593... 28. Česká republika 623 (Peterková 75+76+76+81, Kvídová 77+79+77+82, Balková 82+81+83+85).
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze