Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

České golfistky na evropském šampionátu stále bojují o finálové kolo

Klára Spilková je na 68. místě a | foto: Martin Kabát

27 2009
Po druhém kole mistrovství Evropy žen ve švédském Falsterbu si Klára Spilková a Karolína Vlčková polepšily, stále však ztrácí jednu, resp. dvě rány na 60. místo, které v pátek zajistí postup do sobotního finálového kola.

České hráčky si na evropském šampionátu ve švédském Falsterbu oproti původnímu kolu polepšily. Stále však ztrácí na na příčky, které by je kvalifikovaly do sobotního finálového kola.

Z české dvojice na tom ve čtvrtek byla lépe Klára Spilková. Čtrnáctiletá golfistka ke včerejším deseti ranám nad par přidala na linksovém hřišti šest ran. Jelikož se na těžkém hřišti nevedlo ani ostatním hráčkám, poskočila z konce první stovky na dělenou 68. pozici.

O ránu za Spilkovou je i druhá česká zástupkyně Karolína Vlčková. Ta v prvním kole zahrála stejně jako její krajanka +10, ve čtvrtek přidala k průběžnému skóre sedm ran nad par.

Evropský šampionát má cut stanoven na páteční třetí kolo. Do sobotního finále se dostane šedesátá hráčka a každá další se stejnou bilancí. Spilková i Vlčková tak mají šanci se do finále probojovat, na 60. hráčku ztrácí jednu, resp. dvě rány.

Pouze dvě hráčky dokázaly zahrát alespoň normu hřiště - Španělka Rocia Lobatová se oproti prvnímu kolu zlepšila o dvanáct ran a z druhé stovky se prodrala na 34. místo.

Skotka Pamela Pretswellová jako jediná dokázala zahrát ve čtvrtek pod par. Zapisovala -2 a s průběžným skóre na paru se dostala do čela turnaje. O dvě rány za ní jsou domácí Caroline Hedwallová a Francouzka Lucie Andreová.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze