Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


České bikery sužují problémy. Většina ale doma bude startovat

Biker Jan Škarnitzl | foto: Jan Němec/MTBS.cz

7 2014
Čeští bikeři, to je v posledních týdnech docela slušný lazaret. Jan Škarnitzl vstupoval do letošní sezony plný optimismu a s pocitem dobré formy. Ještě než mu ale začala sezona ve Světovém poháru, na tréninku před úvodním dílem v Jihoafrické republice upadl a zlomil si ruku.

Jeho stav se po necelém měsíci od pádu zlepšil, jak informoval Lukáš Vlach, jeden z organizátorů mezinárodního podniku v Novém Městě, který se bude konat na Vysočině za necelé tři týdny.

"Honza nám sdělil, že již trénuje, ale jenom v lehčím terénu nebo po silnici. V úterý ještě nevěděl, jestli v Novém Městě nastoupí. Samozřejmě by chtěl, ale nechce nic uspěchat."

Cink si přivezl chřipku

Tento týden už chtěl přijet do Vysočina Areny trénovat také talentovaný Ondřej Cink, jemuž úvodní závod sezony v Pietermaritzburgu vyšel na výbornou – dojel čtvrtý.

SP horských kol

- O víkendu 23.–25. května se v Novém Městě na Moravě uskuteční třetí podnik letošního ročníku SP horských kol.

- V pátek je na programu kategorie Sprint Eliminator (kvalifikace 9.30, finále 17.00).

- V sobotu se jedou závody cross country juniorek (11.00), juniorů (13.00) a žen do 23 let (15.00). Zároveň dojde i na doprovodné závody pro veřejnost: od 9.00 maraton na 53 km (Birell Bike Vysočina) a od 21.00 noční závod (Bike Vysočina: Toi Toi MTB Night Race).

- V neděli přijde to nejlepší: závody cross country mužů do 23 let (9.00), žen Elite (11.00) a mužů Elite (13.00). Poslední den se bude platit vstupné 250 Kč (www.vysocina-arena.cz).

Kraj Vysočina ale člen stáje Merida v těchto dnech nenavštíví, jelikož má chřipku. "Ležím doma s horečkou 39 °C," řekl v pondělí pro web Mtbs.cz. "Je to smůla, člověk může být sebeopatrnější, ale stoprocentně se tomu ubránit nejde. Asi to na mě skočilo někde cestou z Austrálie," komentoval svůj zdravotní stav Cink, jenž ve druhém díle SP v Cairns skončil na velmi slušné osmé pozici.

Jeho start v Novém Městě by ale ohrožený být neměl.

Kulhavý má zlomené žebro

Šťastný začátek sezony nemá ani olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý. Na první závod do Jihoafrické republiky ani neodcestoval, protože měl poraněné koleno.

V Austrálii nastoupil a dojel desátý, nicméně si zlomil žebro.

Člena stáje Specialized Racing ale zranění nejspíš nikterak zásadně nelimituje, neboť minulý týden jel u italského jezera Lago di Garda na horských kolech 94 kilometrů dlouhý maraton.

Dlouho byl na první pozici, ke konci závodu však kvůli špatnému značení zabloudil, a tak se museli s Kristiánem Hynkem spokojit se třetím a čtvrtým místem.

Kulhavého start v Novém Městě ale ohrožen není. "Myslím, že bude chtít určitě vyhrát," nechal se slyšet Ján Svorada, ředitel Světového poháru v Novém Městě na Moravě.

Jediným zcela zdravým závodníkem, který vstoupil do začátku sezony, je Tereza Huříková.

Těšit se kromě ní můžete z českých řad na Kateřinu Nash, jež sice vloni skončila, ale nyní se zase vrací. Možná pojede jen na Vysočině, možná bude pokračovat i v dalších závodech Světového poháru.

Dobrou zprávou je, že ze světové špičky nemají organizátoři hlášené žádné omluvenky. Chybět by tedy neměl Francouz Julien Absalon, vítěz dvou úvodních závodů, a představí se v Česku určitě také Švýcar Nino Schurter, jenž si na konci minulého měsíce "odskočil" na silnici.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze