Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

České basketbalistky před ME prověří i obhájkyně titulu Srbky

České basketbalistky před přípravným duelem s Čínou. | foto: Archiv ČBF

30 2017
České basketbalistky se v rámci přípravy na domácí mistrovství Evropy utkají i s obhájkyněmi titulu ze Srbska. Šampionky z roku 2015 a bronzové medailistky z olympijských her v Riu, jejichž tahounkou je hvězda pražského USK Sonja Petrovičová, vyzvou Češky v neděli 28. května na přípravném turnaji v Karlových Varech.

Vedle Srbek se svěřenkyně trenéra Ivana Beneše v Karlových Varech utkají také s Lotyšskem a Čínou, následovat budou přípravná dvojutkání se Slovenskem v Trutnově a Praze a s Chorvatskem v dějišti šampionátu v Hradci Králové, kdy 8. a 9. června půjde o generálku.

Program přípravy českých basketbalistek před ME

8. až 12. května:
soustředění v Lázních Bělohrad (10. května mediální den)

15. až 19. května:
soustředění v Trutnově (17. května mediální den)

23. až 28. května:
soustředění v Karlových Varech

26. května:
ČR - Lotyšsko (17:45, Karlovy Vary, KV Arena)

27. května:
ČR - Čína (15:30, Karlovy Vary, KV Arena)

28. května:
ČR - Srbsko (17:45, Karlovy Vary, KV Arena)

31. května až 2. června:
soustředění v Trutnově

2. června:
ČR - Slovensko (18:00, Trutnov)

3. června:
ČR - Slovensko (14:00, Praha, Královka)

8. června:
ČR - Chorvatsko (18:00, Hradec Králové, Fortuna arena)

9. června:
ČR - Chorvatsko (18:00, Hradec Králové, Fortuna arena)

13. června:
mediální den v Hradci Králové

„Čekají nás velmi dobré týmy v čele se Srbskem. Ale i Čína a ostatní mají svou kvalitu. Snažili jsme se to udělat tak, aby nám to trochu simulovalo soupeře na turnaji. Zdánlivě tam nepasuje Čína, ale se Srbskem trochu simuluje rychlý a agresivní španělský basket. Lotyšsko, Chorvatsko a Slovensko jsou zas trochu podobné Maďarsku a Ukrajině,“ řekl trenér Beneš na tiskové konferenci.

„Srbsko je jeden z nejlepších týmů Evropy. My si tak hned v úvodu přípravy ověříme, jak na tom jsme,“ podotkla reprezentantka Tereza Vyoralová.

„Ve Varech je navíc hala prostorově podobná té v Hradci, kde budeme hrát na šampionátu, takže to pro nás bude dobrá prověrka. Navíc Srbsko, Čína i Lotyšsko se s tím nemazlí, takže nás to dobře připraví,“ dodala pivotka Alena Hanušová.

České reprezentantky se sejdou poprvé 8. května na rekondičním soustředění v Lázních Bělohrad. Následovat bude další týdenní blok v Trutnově a herní příprava začne gradovat tradičním mezinárodním turnajem v Karlových Varech.

Ten se koná ve stejné době, kdy v lázeňském městě bude probíhat také kvalifikace volejbalistů na mistrovství světa, fanoušci tak budou moci navštěvovat obě akce, jelikož organizátoři se domluvili na spolupráci a sto permanentek na volejbalovou kvalifikaci bude platit na basketbal a obráceně.

Následovat bude další soustředění v Trutnově, odkud se pak hráčky přesunou do nedalekého Hradce Králové, kde už bude probíhat závěrečné ladění formy na šampionát. Na něm se Češky utkají s Maďarskem, Ukrajinou a Španělskem.

Vítěz základní skupiny postoupí přímo do čtvrtfinále, družstva na 2. a 3. místě se křížem s druhou skupinou utkají o postup do play-off, které se koná v pražské O2 areně. Vstupenky na závěr turnaje se začnou prodávat v pondělí.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze