Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Česká štafeta bikerů získala na MS v Kanadě bronzovou medaili

Jaroslav Kulhavý - Český cyklista Jaroslav Kulhavý během olympijského závodu horských kol. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

1 2010
Můžeme přivézt až deset medailí, věřili čeští bikeři před odjezdem na světový šampionát v kanadském Mont St. Anne. První cenný kov vybojovala ve středu štafeta v závodě cross country.

Kvarteto ve složení Jaroslav Kulhavý, Ondřej Cink, Kateřina Nash a Tomáš Paprstka v úvodním závodě šampionátu na trati dlouhé 18,4 kilometru nestačilo jen na vítězný tým Švýcarska, který navázal na svůj triumf z červencového mistrovství Evropy v Haifě, a druhé Němce.

Po bronzu z mistrovství Evropy tak Češi předvedli, že patří k absolutní světové špičce. Vybojovali vůbec první medaili z mistrovství světa.

Kulhavý po prvním úseku předával štafetu na třetím místě, reprezentant do 23 let Cink poté zajel ve své části nejrychlejší čas. Nash i Paprstka byli klasifikováni jako třetí.

V součtu tým trenéra Slavíčka na světové šampiony ztratil 41 sekund, od stříbra ho dělilo 23 sekund.

Největší hvězda české reprezentace Kulhavý tak potvrdil, že trať v Mont St. Anne mu sedí, a přidal další bonus k už tak úspěšné sezoně.

Minulou sobotu ovládl jako první Čech v historii závod Světového poháru, celkově se v seriálu umístil na třetím místě. V červenci triumfoval v závodě cross country na mistrovství Evropy v Izraeli. Nejdůležitější individuální start sezony - bitva o duhový dres - Kulhavého čeká v sobotu.

V závodě juniorek obsadila šesté místo Karolína Kalašová, jíž chyběly k
bronzu čtyři minuty. Loňské vítězství obhájila Pauline Ferrandová-Prevotová z Francie.

výsledky

MS v Mont St. Anne (Kanada), závody štafet (18,4 km): 1. Švýcarsko (Litcher, Walder, Leumannová, Näf) 1:06 hod., 2. Německo (Fumic, Schelb, Spitzová, Flechhut) -0,18, 3. ČR (Kulhavý, Cink, Nash, Paprstka) -0:41, 4. Francie (Canal, Trarieux, Ravanel, Ravanelová) -1:02, 5. Itálie (Fontana, Vieider, Lechnerová, Kerschbaumer) -1:55, 6. Rusko (Kalenťevová, Nikolajev, Stepanov, Pechenin) -2:16.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze