Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Česká PGA Tour má silného partnera a chystá postupnou expanzi

Slavnostní podpis smlouvy Pilsner Urquell Czech PGA Tour. Zleva ředitel série Karel Skopový, prezident Czech PGA Petr Nitra, generální ředitel Prazdroje Doug a manažer značky Pilsner Urquell Karel Kraus. | foto: Martin Kabát

25 2010
Česká profesionální série bude mít až do roku 2012 podporu Plzeňského Prazdroje. Obě strany dnes podepsaly novou tříletou smlouvu. Oproti loňsku se zvyšuje součet dotací na jednotlivé turnaje, momentálně se blíží hranici šesti milionů korun.

Czech PGA Tour bude letos mít minimálně dvanáct turnajů. Ředitel série Karel Skopový prozradil, že firma Tee Time by do ní ráda zařadila minisérii dalších. Zahajovací díl, Prague Open, je na programu od 24. dubna ve Mstěticích u Prahy.

Prize money pro Grand Finale v brněnské Kaskádě letos dosáhne milionu korun. "U ostatních je minimum je 300 tisíc, většina má 400 tisíc a víc. Když si promotéři seženou další partnery, částky se mohou změnit," doplnil SKopový.

Generální ředitel a předseda představenstva plzeňského pivovaru Doug Brodman uvedl, že golf tvoří středobod marketingových aktivit společnosti. "Spolupracujeme se třiceti golfovými hřišti," připomněl.

Grand Finale Czech PGA Tour 2009 - Kaskáda, vítěz Petr Nič.

Loňský vítěz Grand Finale Czech PGA Tour 2009 Petr Nič.

Také profesionální série se budou týkat některé novinky. "Ve spolupráci s generálním partnerem se připravují akademie při turnajích. Od roku 2011 se pokusíme vytvořit nějaký herní tým," konkretizoval Skopový.

Prezident PGA Czech Petr Nitra vidí i dál do budoucnosti: "Tím, že se túra bude jmenovat Pilsner Urquell Czech PGA Tour, jsme se dostali na úroveň EPD Tour a je podle mě otázkou času, než česká túra zakotví v celé Evropě. S touto značkou podchytíme okolní země. Jsme otevřeni a připraveni túru rozvíjet a připravit ji za čtyři roky někam úplně jinam."

Letošní ročník expanduje mimo hranice republiky třikrát, na rakouská hřiště v Haugschladu a Waidhofenu a do slovenských Tálí. "Díky zvyšujícím se dotacím přijedou i zahraniční hráči do Česka. Už se hlásí Němci, Rakušani, Maďaři a Poláci," doplnil Skopový.Najdete na iDNES.czmobilní verze