Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V české nominaci na světový šampionát v klasickém lyžování je 26 jmen

Lukáš Bauer (vpravo) se po padesátce na MS ve Falunu před dvěma lety raduje ze stříbra. | foto: AP

20 2017
V české nominaci na mistrovství světa v klasickém lyžování ve finském Lahti figuruje šestadvacet jmen. Třináct je běžců v čele s loučícím se Lukášem Bauerem, osm skokanů a pět sdruženářů. Šampionát začíná ve středu.

Devětatřicetiletý Lukáš Bauer je suverénně nejzkušenějším členem výpravy. Medailista z MS i olympijských her se vydá už na svůj jedenáctý šampionát. V Lahti to pro něj bude také avizované poslední vystoupení v národním týmu. Bauerovým hlavním závodem bude 15 km klasicky, v němž je vicemistrem světa z Liberce 2009 a má stříbro z olympiády v Turíně 2006.

Obnovenou premiéru v české kombinéze prožije Kateřina Smutná, jež v poslední době kraluje dálkovým běhům Ski Classic a vyhrála také nedělní Jizerskou padesátku. Do české reprezentace se vrátila v létě po deseti letech ve službách Rakouska.

Česká nominace na MS v klasickém lyžování v Lahti

Běh: Lukáš Bauer, Martin Jakš, Aleš Razým, Petr Knop, Miroslav Rypl, Jan Bartoň, Michal Novák, Petra Nováková, Kateřina Smutná, Karolína Grohová, Kateřina Beroušková, Sandra Schützová, Anna Sixtová.

Skok: Roman Koudelka, Jakub Janda, Tomáš Vančura, Viktor Polášek, Lukáš Hlava, Barbora Blažková, Marta Křepelková, Jana Mrákotová.

Severská kombinace: Miroslav Dvořák, Tomáš Portyk, Lukáš Daněk, Ondřej Pažout, Jan Vytrval.

Bauera doplní zkušení parťáci Martin Jakš s Alešem Razýmem a kvarteto nadějných mladíků Petr Knop, Miroslav Rypl, Jan Bartoň a Michal Novák. Ženský tým se Smutnou tvoří Petra Nováková, Karolína Grohová, Kateřina Beroušková, Sandra Schützová a Anna Sixtová.

V závodech sdruženářů se představí Miroslav Dvořák, Tomáš Portyk, Lukáš Daněk, Ondřej Pažout a Jan Vytrval. Největší naděje upíná český tým ke sprintu dvojic 3. března. „V závěrečné disciplíně si hodně slibujeme od našeho nejlepšího páru Miroslav Dvořák, Tomáš Portyk. V tomto ročníku Světového poháru skončili v polovině ledna v italském středisku Val di Fiemme dokonce na druhém místě,“ připomněl sportovní ředitel Úseku severské kombinace Tomáš Slavík.

Českým skokanům na lyžích se v této sezoně příliš nedaří, nejlepší výsledek má na kontě Roman Koudelka, jenž byl pátý na Světovém poháru v Sapporu 11. února. V průběžném pořadí SP je až pětadvacátý. Do Lahti odletěli i Jakub Janda, juniorský mistr světa Viktor Polášek, Tomáš Vančura, Lukáš Hlava, Barbora Blažková, Marta Křepelková a Jana Mrákotová.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze