Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Česká fedcupová jednička Šafářová slaví narozeniny a doufá: Snad vydržím

Lucie Šafářová | foto: AP

4 2010
Fed Cup v Brně a Lucie Šafářová. To je sice úspěšné, ale ne úplně bezproblémové spojení. Zatímco letos před víkendovým duelem s Německem ji trápila horečka, loni to bylo bolavé rameno a předloni zase poraněný hýžďový sval. Přesto se jí vždycky podařilo dát se včas dohromady.

"Věřím, že tyhle tří až čtyřdenní výpadky mi neuškodí. Ty jsou během sezony běžné, a když člověk hraje tenis dlouho, tak je na to zvyklý," říká brněnská rodačka, která ve čtvrtek slaví 23. narozeniny jako nová týmová jednička.

Čím to, že vás potkají zdravotní potíže vždycky před Fed Cupem?
To není jen před Fed Cupem. To pořád něco celý rok. A navíc, když se člověk vrací z Austrálie, tak je to velký teplotní rozdíl a dá se něco takového i čekat.

Ve středu jste si poprvé zatrénovala. Jak jste se cítila?
Byla jsem schopná půlhodiku hrát, i když samozřejmě bylo cítit, že jsem byla nemocná. Jen mi chyběla síla a dech. Ale je čas a věřím, že do víkendu budu stoprocentní.

Absence by vás tedy neměla poznamenat?
Doufám, že ne. Ale nemůžu říct, jak to bude, jen doufám, že žádné další teploty nepřijdou. Že budu moct postupně zvýšit zátěž.

Jak to vypadá se čtyřhrou ve vašem případě. Vydržíte ji po nemoci i se dvěma dvouhrami?
To jsme ještě neřešili. To až kapitán. A těžko teď říct, hrála jsem teprve půl hodiny, tak ještě nemůžu říct, jak to bude vypadat. Snad to tělo vydrží.

Jakou máte aktuální formu po Australian Open?
Po tom zranění, co jsem měla, jsem začala hrát výborně. Hrála jsem v Hobartu skvělý zápas s Clijstersovou a na kurtě jsem se cítila bezvadně. Takže doufám, že na to navážu a budu moct o víkendu odvést svoje maximum.

Nenaštval vás v Austrálii extrémně těžký los, protože v prvním kole jste dostala hned Venus Williamsovou a vypadla?
Ten los opravdu nebyl optimální. Kór když jsem předtím osm dní nehrála kvůli nataženému prsnímu svalu. Tak jsem si říkala, že bych se tam trochu rozehrála, ale ona byla stoprocentně připravená. To já nebyla a možná bych prohrála, i kdybych byla.

Poprvé jste ve Fed Cupu jako jednička. Je to pro vás změna?
Já se nervózně necítím. Jsem ráda, že si Fed Cup můžu zase zahrát, a je jedno, jestli jsem jednička, dvojka nebo trojka.

Jak moc je důležitá role jedničky pro vás a hlavně pro tým?
Já to moc nevnímám, že já jsem jednička a že bych měla vítězit a vést ten tým. Prostě jsme jeden tým, budu se snažit vyhrát a stejně tak holky.

Je to třeba víc motivující?
Takhle já to v hlavě seštelované nemám.

Němky mají na žebříčku WTA podobné postavení. Jak vidíte šance na postup?
Našemu týmu věřím, myslím, že máme velkou šanci postoupit. Obzvlášť Petkovicová prokázala v Austrálii velkou formu a dobrou připravenost. S Grönefeldovou jsem hrála v Hobartu a je k poražení stejně jako další Němky. Ale věřím, že nás jako vždy přijdou podpořit fanoušci a pomůžou nám k postupu.

Už jste zorganizovali společný program?
Zatím na to nebyla příležitost. Dávala jsem se dohromady a společný program šel stranou.

Co vaše narozeniny?
To nevím, co připraví tady, a s rodinou to necháváme až po Fed Cupu.Najdete na iDNES.czmobilní verze