Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Češi v K-1 propadli

Magomed Magomedov - Vítěz finálového zápasu Magomed Magomedov z Ruska. | foto: Stanislav PeškaČTK

17 2006
Praha - Zápasy K-1, to je srovnání různých bojových stylů. Eliminační turnaj těchto zápasů se konal v sobotu v Sazka Areně, ale všichni tři čeští borci propadli. Nejvíc se dařilo favorizovanému ruskému šampionovi Magomedu Magomedovovi, který postoupil do dalšího kola turnajů v Amsterdamu.

Mistrem republiky v thajském boxu ve váze do 76,2 kilogramu se stal Ondřej Hutník,
který ve vloženém zápase galavečera porazil Jiřího Žáka.

Vlnu rozhořčení vyvolalo odpočítání českého bojovníka Petra Vondráčka, který ve druhém kole marně dával rozhodčímu najevo, že chce bojovat dál. Vítězem tohoto zápasu se tak stal Portugalec Humberto Évora.

Také další dva čeští borci skončili před limitem, Roman Kracík ve druhém kole podlehl Koosu Wesselsovi z Nizozemska a Daniel Jerling ve třetím kole Petarovi Majstarovičovi ze Švýcarska.

Magomedov se probojoval k vítězství přes Adnana Redzoviče z Bosny, Wesselse a Majstaroviče. Všechny soupeře porazil na body. Ukázal se hlavně jako všestranný, rychlý a technicky zdatný bojovník.

O zřejmě největší překvapení večera se ale postaral Francouz Fredy Kemayo v jednom ze tří prestižních nemistrovských zápasů. Dvacet sekund před koncem závěrečného kola porazil favorizovaného Jusukeho Fudžimota z Japonska.

Fudžimoto měl přitom hned v prvním kole navrch a Francouze musel rozhodčí dokonce počítat. V závěrečném boji tělo na tělo se ale Kemayo vzchopil, nejdřív si Fudžimota "načal" kopem na hlavu a vzápětí ho poslal pěstí k zemi.

V dalším prestižním utkání porazil Dževad Poturak z Bosny Jörgena Krutha ze Švédska, a uštědřil mu tak již druhou porážku. Švéd mu sice po loňském utkání sliboval knokaut, ale Poturak se nakonec ukázal zejména jako lepší boxer.

 Vítězství slavil i Bělorus Zabit Samedov nad Američanem Michaelem McDonaldem a v rezervním duelu také domácí Roman Kleibl nad Francouzem Souleimanem Konatem.

Pravidla pro zápasy K-1 vznikla v 90. letech Japonsku.  Je možné používat údery pěstí a kopy nohou a omezeně koleny.

Omezen je rovněž boj v klinči. Bojuje se na třikrát tři minuty. Zápasy jsou ve světě velmi populární. V Evropě se tato utkání konala zatím jenom v Amsterodamu, ve Stockholmu a v Paříži. Záznam sobotního turnaje odvysílá Eurosport.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze