Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Češi uspořádají štědře dotovaný ženský turnaj na Slovensku

Golf Tále | foto: pro iDNES.cz

1 2009
Dříve než Česká republika bude mít velký ženský golfový turnaj Slovensko. Uskuteční se od 27. do 30. května na hřišti Gray Bear v Tálích s dotací 350 tisíc eur. Promotérem Ladies Slovak Open bude organizace Quirit SK, za kterou vystupuje Stephen Flanagan.

Stejná manažerská skupina připravuje český turnaj Ladies European Tour na rok 2011. Potvrdila to výkonná ředitelka okruhu Alexandra Armasová. "Jsme rádi, že můžeme našim členkám nabídnout zahrát si další skvělý nový turnaj," uvedla v prohlášení.

Uvedená dotace řadí turnaj do lepší poloviny kalendáře, běžná dotace je 200 až 300 tisíc eur.

Na organizaci slovenského turnaje se bude podílet akciová společnost Tále majitele resortu Ľuboše Ďurinďáka. Ta v místě provozuje lyžařské středisko, hotely, restaurace, a také cestovní agenturu se sídlem v Banské Bystrici.

Cíl snowboardcrossové tratě v Tále

Ďurinďák už v červenci předběžně potvrdil spolupráci se Stanislavem Prosem a Alešem Buksou, jejichž napůl vlastněná Quirit Alfa převzala pořadatelství letošního Moravia Silesia Open v podbeskydské Čeladné. "Na Slovensku je potřeba pomoci golfu jako takovému a tímto turnajem k tomu chceme přispět," řekl tehdy.

Pros zároveň oznámil, že koupil práva na mužský i ženský turnaj evropských okruhů na deset let. Muži by napřesrok v září měli hrát znovu v Čeladné pod hlavičkou Czech Open, zatímco na ženský podnik si Česká republika podle současných informací musí počkat na rok 2011. Kdy budou hrát muži na Slovensku, není v tuto chvíli známo.

Promotér Moravia Silesia Open Flanagan je zároveň ředitelem čeladenského Prosper Golf Resortu. "Jsem si jistý, že turnaj bude mít pozitivní dopad na golfový resort i na středoevropský region. Je to exkluzivní možnost pro nás všechny," uvedl k dohodě o Slovak Ladies Open.

V domácích turnajích dostávají tradičně příležitost hrát na divokou kartu golfisté a golfistky dané země, včetně amatérských. Nejúspěšnější slovenskou profesionálkou a jedinou na mezinárodní scéně je Zuzana Kamasová, avšak v Ladies European Tour se dosud výrazně neprosadila.

Czech PGA Masters - Zuzana Mašínová

Mnohem lepších výsledků tam dosahuje Češka Zuzana Mašínová. Vzhledem ke spřátelenosti Čeladné a Tálí (v komerčním golfu se projevuje například slevami na hru, poskytovanými navzájem mezi domovskými kluby) by promotérskou pozvánku do Nízkých Tater pod Ďumbier mohly dostat i její krajanky.

Turnaj bude otevřen pro 126 hráček, vítězka získá šek na 52 500 eur.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze