Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Češi si sáhli na pohár, hvězdy dorazily, Czech Open začne za tři dny

Miguel Ángel Jiménez přiletěl s ostatními golfovými profesionály z Mnichova na letiště v Mošnově. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

16 2010
Netradiční spoj dosedl odpoledne na přistávací dráhu letiště v Mošnově. Letadlo z německého Mnichova bylo totiž golfovým speciálem, který dopravil hráče na turnaj Czech Open. "Zajistili jsme golfistům charter zdarma z Mnichova," potvrdil promotér turnaje Stephen John Alexander Flanagan.

Netradiční služby pořadatelů využily i některé golfové hvězdy, jako třeba Španěl Miguel Angel Jiménez. Hráč, který je designérem čeladenského hřiště a loni byl tváří turnaje, patří k favoritům.

S hráči evropské špičky poměří své golfové umění i šestnáct českých hráčů - deset profesionálů a šest amatérů.

češi na czech Open

Profesionálové: Marek Nový, Stanislav Matuš, Martin Rudecký, Lukáš Tintěra, Jiří Štryncl, Viktor Skalle, Petr Skopový, Ondřej Lébl, Robert Schovánek, Petr Zíma.

Amatéři: Jan Ryba, Filip Mrůzek, Martin Příhoda, Jakub Švarc, Petr Gál, Ondřej Lieser.

Už včera se mohli pokochat pohledem na pohár pro vítěze turnaje. "Čeští účastníci Czech Open se setkali s promotérem. Součástí mítinku bylo i oficiální fotografování celé české ‚reprezentace‘ s pohárem," uvedl mluvčí turnaje Vít Koďousek.

Posledním českým hráčem ve startovní listině je Ondřej Lieser. Dostal se na ni díky umístění na mezinárodním mistrovství republiky v Mariánských Lázních. Původně sice měl startovat David Procházka, který skončil v konečném pořadí mistrovství čtvrtý (nejlepší z domácích hráčů) před pátým Lieserem, ale svého místa se vzdal.

"Bude to pro mě obrovský zážitek a velká zkušenost," těšil se Ondřej Lieser. "Byl jsem sice po mistrovství trochu unavený, ale trochu si jsem si odpočinul a v úterý už bych chtěl hrát tréninkové kolo. Nemůžu se dočkat."

Turnaj začne prvním kolem ve čtvrtek.

Přílet golfových profesionálů z Mnichova na letiště v Mošnově.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze