Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Češi se v Texasu výrazně zlepšili, ale skončili předposlední

Klára Spilková ve finálovém kole European Young Masters. | foto: FFGolf-Alexis Orloff

8 2009
Česká reprezentace se s turnajem The Spirit International Amateur Championship rozloučila nejlepším výsledkem, přesto klesla zpět na předposlední devatenácté místo v konečné klasifikaci. Čtvrté kolo se na hřišti Whispering Pines Golf Clubu totiž neslo ve znamení všeobecného zlepšení, takže skóre stačilo jen na soupeře z Mexika.

V sobotu se česká čtveřice jako celek poprvé dostala v Mexiku do mínusových čísel. Osm ran pod par bylo sedmým výsledkem závěrečného čtvrtého kola a skóre vysoko převážilo bilanci předchozích tří dní. Naneštěstí ještě lepší výsledky si připsaly týmy Filipín a Norska, před něž se svěřenci kapitána Miroslava Holuba teoreticky mohli dostat.

Stejným dílem se na výsledku tentokrát podílely obě dvojice. Turnaj se hrál ve formátu best ball. Jiří Korda s Davidem Procházkou svými čtyřmi ranami pod par potvrdili stoupající výkonnost a v mužské kategorii obsadili dělené čtrnácté místo společně s Kolumbií. Za sebou nechali sedmnáctiletí junioři páry takových golfových zemí jako Francie a Skotsko.

Čtrnáctiletá Klára Spilková a šestnáctiletá Karolina Vlčková jako by si teprve ke konci zvykly na dlouhé hřiště s rychlými grýny a ukázaly, že naděje vkládané do jejich budoucnosti nejsou plané. Z devatenáctého místa se sice nedostaly výš, ale jejich odstupy za soupeřkami jsou minimální.

Češi se v USA připravovali na mistrovství světa v příštím roce, které se uskuteční v Argentině. Původní představy byly skončit do desátého místa, ale v konkurenci světové amatérské špičky to tentokrát nevyšlo.

konečné výsledky

Národní týmy: 1. USA 531 (-45), 2. Korejská rep. 535 (-41), 3. Dánsko 543 (-33), ... 19. ČR 574 (-2).
Muži: 1. Itálie 261 (-27), 2. Kor. rep. 264 (-24), 3. Tchaj-wan 265 (-23), ... 14. mj. ČR 281 (-7).
Ženy: 1. USA 264 (-24), 2. Kor. rep. 271 (-17), 3. Kolumbie 275 (-13), ...19. ČR 293 (+5).

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze