Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Češi se na Casa Serenu připravovali s golfistou, jenž má skalp Tigera Woodse

Na Casa Serena Open bude hrát i český golfista Jan Juhaniak. | foto: Martin Kabát

16 2010
Poprvé se na Casa Serena Open, turnaji evropské seniorské tour, představí dva čeští hráči. Při tréninkovém kole si hřiště u Kutné Hory obešli spolu s Costantinem Roccou, jenž na Ryder Cupu porazil Tigera Woodse.

Druhý nejprestižnější turnaj, který se pořádá v České republice, se kvapem blíží. Od pátku do neděle bude v Roztěži u Kutné Hory probíhat třetí ročník Casa Serena Open. Ten se stává významným turnajem European Senior Tour, na které hrají sice hráči nad 50 let, což ale neznamená, že zapomněli něco ze svého umu, kterým bavili diváky ať už na hlavním evropském, nebo americkém okruhu. Vyšší dotaci než roztěžských 600 tisíc eur mají na evropské seniorské tour jen akce s nálepkou "kategorie major".

Česká republika bude mít poprvé dva zástupce. V domácí kvalifikaci si účast zajistili Jan Juhaniak, jenž hrál turnaj v roce 2008, a loňský debutant Jiří Seifert. Oba se letos chtějí umístit lépe než při svých prvních startech, kdy skončili v sedmé desítce.

Jiří Seifert, první kolo Prague Open 2010.

Kromě Jana Juhaniaka bude v Roztěži hrát stejně jako loni Jiří Seifert.

Pětapadesátiletí Juhaniak a Seifert mají o důvod víc, proč se ukázat před domácími diváky v dobrém světle. Pokud projdou cutem, plzeňský Prazdroj jim slíbil zásobu piva na rok.

Zdarma

Diváci mají vstup po všechny tři soutěžní dny zdarma, stejně tak i parkování, které je letos umožněno přímo na vyhrazených parkovištích v Roztěži.

"Otázka je, co je pivo na rok. My jsme si z toho dělali legraci, že to vydrží do Vánoc a pak si když tak budeme zas kupovat. Ale bylo to opravdu jen v legraci," řekl pro golf.idnes.cz Seifert.

"Občas si nějaké pivo dám. Rozhodně je to jedna z motivací," uvedl s úsměvem Juhaniak.

"Na hřiště jezdím už tři dny, hrál jsem dvakrát devítku a jednou celou osmnáctku. Roughy jsou vysoké jako před dvěma lety, greeny hodně rychlé. Hřiště je velmi těžké, ale ve vynikajícím stavu," popsal Juhaniak soukromý resort společnosti Foxconn. "Krásně připravené, na moje gusto až moc rychlé greeny. Na nich se bude rozhodovat," shoduje se s Juhaniakem Seifert.

Constantino Rocca

Costantino Rocca, zatím nejúspěšnější italský golfista. Do letoška byl jediným Italem, který hrál Ryder Cup. To se za dva týdny ve Walesu změní, protože proti Americe nastoupí bratři Molinariové.

Středeční závěrečné tréninkové kolo si čeští hráči užili. "Dneska jsme měli příjemné kolo s Jirkou Seifertem. Hřiště jsme obešli spolu s Costantinem Roccou a Juanem Quirosem. Ne každému se

Páteční startovní časy

11.20 - Jan Juhaniak
11.50 - Jiří Seifert

poštěstí, že si zahraje s bývalým rydercupovým hráčem, který v jamkovce porazil Tigera Woodse," řekl Juhaniak na adresu nejúspěšnějšího italského hráče. "Je to výborný parťák, umí to," dodal Seifert.

Právě Rocca a Skot Sam Torrance, loňský vítěz seniorské tour, jenž v roce 2002 dovedl jako kapitán Evropu k titulu v Ryder Cupu, budou patřit k hlavním hvězdám turnaje. Třiapadesátiletý Rocca má na svém kontě titul z Ryder Cupu jako hráč. V roce 1997 velkou měrou přispěl k vítězství Evropy, když v jamkovce zdolal Tigera Woodse.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze