Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Češi na šampionátu představili nejmladší tým

6 2003
Karlsruhe - Nejméně zkušený tým přivezl trenér Řeřábek na mistrovství Evropy. Alespoň to vyplývá z věkového průměru zúčastněných týmů a také počtu odehraných mezistátních zápasů. Čeští volejbalisté jsou s průměrným věkem 24,8 let nejmladšími. Šampionát v Německu je premiérou na velké seniorské akci pro Jana Štokra, a Jiřího Krále a Michala Sukubu. Smečař Štokr je vůbec třetím nejmladším hráčem mistrovství.

Prvenství patřilo Bulharu Matejovi Kazijskému, který v srpnu oslavil teprve 19. narozeniny.

Jenže ten si tohoto primátu užil jen krátce, protože ho evropská konfederace CEV kvůli administrativní chybě Bulharů z turnaje vyloučila.

Evropská volejbalová konfederace (CEV) v oficiálním prohlášení vysvětlila, že hráč neměl vyřízenou potřebnou licenci. Výsledek zápasu prvního kola skupiny A mezi
Bulhary a Ruskem 1:3 zůstal platný.

Naopak veteránem na všech soupiskách je německý kapitán Wolfgang Kuck s datem narození říjen 1967. Nejvyššího věkového průměru dosahují Francouzi.

Najít mezi volejbalovými dlouhány toho nejvyššího není jednoduché, nicméně přece jen o kousek nad ostatními vyčnívá 217 centimetrů vysoký ruský blokař Alexej Kazakov.

Naopak "jen" 184 centimetry přisoudily roli nejmenšího muže 23. mistrovství Evropy slovenskému nahrávači Michalu Masnému.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze