Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Češi mohou spatřit Davis Cup. Slavná trofej bude tento týden v Prostějově

Davis Cup: slavná trofej se ukáže tento týden v Prostějově | foto:  Michal Růžička, MAFRA

31 2010
Český tým ji sice v minulém roce nakonec nevybojoval, přesto slavnou "salátovou mísu" čeští fanoušci uvidí. Český tenisový svaz si trofej pro vítěze Davisova poháru zapůjčil od španělských kolegů a vystaví ji tento týden od čtvrtka do soboty v Prostějově v rámci turnaje UniCredit Czech Open.

"Chtěli jsme poděkovat našim loňským finalistům i skvělým tenisovým divákům a požádali jsme Český tenisový svaz o jednání s ITF (Mezinárodní tenisovou federací) a Španělskou federací o zapůjčení slavné salátové mísy na náš turnaj," uvedla ředitelka prostějovského turnaje Petra Píchalová-Langrová v tiskové zprávě.

Slavná trofej bude pro veřejnost vystavena od čtvrtka 15 hodin v prostějovském hotelu Tennis Club, k vidění bude i o den později.

Při sobotní exhibici s Jiřím Novákem si pak na ni znovu sáhne Ivan Lendl, který se významným dílem podílel na jejím zisku v roce 1980.

"Přstože nešlo o zcela běžnou záležitost, přístup ITF i našich španělských partnerů byl skvělý a celá procedura trvala jen několik dnů," uvedl prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka.

"Davisův pohár v Prostějově tak připomene nejen loňské finále, ale bude i inspirací a motivací pro mladé hráče z celé republiky," dodal.

Vystavit trofej na českém území si považuje i Miroslav Černošek, majitel TK Plus Prostějov.

Davis Cup: finále 2009 Španělsko - ČeskoDavis Cup: Cedulka se jmény československých vítězů z roku 1980

"Bereme to jako poděkování prostějovským tenistům, kteří Česko v boji o tuto slavnou trofej repre zentovali. Vloni to byli Tomáš Berdych, Radek Štěpánek, Lukáš Dlouhý a Jan Hájek, před nimi pak takoví hráči jako Karel Nováček a Jirka Novák," řekl Černošek.

Čeští tenisté se v lońském roce probojovali do finále soutěže po 29 letech. Parta kolem Štěpánka a Berdycha prohrála na španělské antuce domácím tenistům 0:5.

Jediný triumf vybojovali hráči Československa v Praze 1980, kdy ve Sportovní hale kvarteto Ivan Lendl, Tomáš Šmíd, Jan Kodeš a Pavel Složil zdolalo Itálii.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze