Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Češi Le Mans nedojeli, vyhráli Francouzi

16 2000
L e M a n s - Pouze jedenáct hodin trvala účast českého motoristického týmu Fast Bee Racing ve slavném závodě 24 hodin v Le Mans. Michal Bursa, Jindřich Hudeček a Francouz Alain Bronec s motocyklem kawasaki se v té chvíli pohybovali na osmém místě, ale kvůli poruše převodovky museli ve dvě hodiny v noci odstoupit. Vítězi podniku, jenž zahajoval seriál mistrovství světa ve vytrvalostních závodech, se stal domácí tým William Costes, Sebastien Charpentier a Sebastien Gimbert, který absolvoval 719 okruhů.
"Dopadlo to špatně a po jedenácti hodinách a deseti minutách jsme museli pro poruchu převodovky odstoupit z osmého místa," uvedl Jan Šťovíček, manažer prvního českého týmu, který se ve Francii představil. Přitom závod se pro něj do té chvíle vyvíjel nad očekávaní dobře.

"Bronec měl sice jeden pád na olejové skvrně, ale vše se podařilo rychle odstranit a jezdili jsme dál. Určitě je škoda, že to nevyšlo," dodal Šťovíček.

Populární čtyřiadvacetihodinovku v Le Mans letos navštívilo rekordních 100.000 diváků a podle údajů pořadatelů jich 86.000 přijelo do dějiště závodu, jenž musel být pětkrát přerušen, na motocyklu.

1. Costes, Charpentier, Gimbert (Fr./Honda) 719 okruhů, 2. Bayle, Lavieille, Van Den Bossche (Fr./Suzuki) -3 okruhy, 3. Morrison, Cazade, Paillot (Brit., Fr./Yamaha) -6, 4. Guyot, Dussauge, Scarnato (Fr./Kawasaki) -11, 5. Garcia, Garcia, Guinand (Fr./Honda) -23, 6. Gabrieli, Mizera, Morillon (Fr./Yamaha) -26, ... Bursa, Hudeček, Bronec (ČR, Fr./kawasaki) nedojeli.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze