Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Červenková má pauzu, ale na olympiádu myslí

25 2006
České Budějovice - Tři roky byla moderní gymnastka Dominika Červenková v takovém zápřahu, že si musí dát přestávku. "Jezdíme jednou za půl roku do Prahy na prohlídky," řekla trenérka reprezentace Ivana Pokorná. "Lékaři Dominice doporučili, aby si odpočinula."

Červenková strávila poslední tři roky coby seniorka celé léto v hale. Tréninky absolvovala často dopoledne i odpoledne. "Začala ji trochu zlobit záda," upřesnila trenérka.

S podobnou i větší zátěží se dnes připravuje celá absolutní špička. Zdravotní problémy a přestávky mají i další špičkové závodnice. Není to nic mimořádného.

Závodnice povyrostla, ale mnoho nepřibrala. "Tělo nestačí reagovat," řekla dále Ivana Pokorná.
Počítá s přestávkou do léta s tím, že se uvidí. "Dominika se bude chtít dobře připravit až na kvalifikaci na olympijské hry v Číně." Kvalifikace bude při mistrovství světa příští rok v Řecku.
 
"Na podzim letos bude v Rusku mistrovství Evropy a to se pokusíme stihnout," dodala. ME loni v Moskvě bylo jen v jednotlivých disciplínách a 20 nejlepších se kvalifikovalo. Červenková byla dvakrát 14. a dvakrát 15. Na podzim se bude závodit o absolutní titul.
 
V letošním roce byla Červenková na GP v Kyjevě, kde skončila celkově na 11. místě a byla osmá ve finále s kužely. Ve Francii v GP skončila na 19. místě. Dále byla na velkých mezinárodních závodech v Řecku, kde bylo 17 závodnic světové třídy. Skončila opět absolutně jedenáctá a o desetinu jí uniklo finále s kužely.

Teď bude trénovat jen techniku a bude se moci více věnovat škole.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze