Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čerství padesátníci vzali Roztěž útokem, Češi zatím vzadu

Jeden z lídrů Casa Serena Open a autor eaglu Gary Wolstenholme. | foto: Martin Kabát

17 2010
John Gould se na hřiště v Roztěži u Kutné Hory vydal jako člen poslední trojice a hned na první jamce předvedl, že v Česku zase jednou golf předvádí světová elita. Zahrál na dva údery jamku, kterou je úspěch zahrát na čtyři. Casa Serena Open dostala grády.

Angličanův skvělý vstup do turnaje přitom nezůstal osamělým ptáčetem. O něco později než Gould, od dubna padesátník, a tudíž letošní nováček Senior Tour, dokázal vyslat do vzduchu eagle na patnáctce také jeho krajan Gary Wolstenholme, jenž je o čtyři měsíce mladší a v této věkové kategorii hraje dokonce teprve podruhé.

Wolstenholme byl před dvěma týdny na Senior Masters třetí a také u Kutné Hory útočí na skvělý výsledek. S 66 ranami, tedy výsledkem pět pod par, se dělí o vedení s Australanem Mikem Claytonem.

Mike Clayton, první kolo Casa Serena Open 2010.

Mike Clayton, první kolo Casa Serena Open 2010.

Obhájce titulu Peter Mitchell začal s bilancí even par, což po pátku stačí na dělené dvacáté místo. "Nepatoval jsem dobře," řekl Angličan.

Mnohem hůř se vedlo dalším favoritům. Boonchu Ruangkit z Thajska, druhý muž průběžného pořadí seniorské série, má skóre +3. Na sesazení Bernharda Langera z pozice lídra by musel o víkendu výrazně přidat. Německá jednička letos v Roztěži nestartuje.

Dokonce 76 ran, tedy pět nad par, zahráli Skot Sam Torrance a Ital Costantino Rocca.

Jan Juhaniak, první kolo Casa Serena Open 2010.

Jan Juhaniak.

Jiří Seifert, první kolo Casa Serena Open 2010.

Jiří Seifert.

O ránu za nimi je první ze dvou českých zástupců ve startovním poli Jiří Seifert, což stačí na dělené 70. místo. "Jaké já jsem nedal putty!" žehral stejně jako vítěz i on na svou hru na greenu.

Jeho krajan Jan Juhaniak se do šesté jamky dokonce držel pod parem, postupně ale ztrácel a triple bogey na tříparové třináctce jeho výsledek pokazilo a celkový výkon tak trochu zkreslilo. "Někdy se mi povedlo zachránit, ale také jsem dost kazil," konstatoval výsledek osm ran nad par hráč ze 75. místa průběžného pořadí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze