Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Cenu prezidenta vyhrála Ketty Sharp

2 2003
Praha - Vítězstvím čtyřleté klisny Ketty Sharp s žokejem Jiřím Chaloupkou skončila ve Velké Chuchli Cena prezidenta, kterou vyvrcholila dostihová sezona na pražském závodišti. Václav Klaus byl prvním prezidentem od dob T. G. Masaryka, který oficiálně zavítal do Chuchle a sám také dekoroval vítězku.

Svěřenkyni stáje Kovářství Buchta a trenéra Vladimíra Vinklárka dovedl do cíle žokej Jiří Chaloupka.

V poli třinácti koní se v dostihu na vytrvalecké trati 3224 metrů ujal podle očekávání tempa Radbec, za ním cválal bělouš Nectilar následován největším favoritem, nedávným vítězem rakouského St. Legeru Daradem. Po přestávce se vracející Near Dancer a pozdější vítězka Ketty Sharp je drželi uprostřed pole.

Pořadí koní se prakticky nezměnilo až do cílové roviny, kde začal slábnout Radbec a naopak svůj part začal rozehrávat Darad a také prostředkem dráhy Ketty Sharp.

Posledně jmenovanou klisnu provedl Chaloupka mistrně hradbou těl a posledních 200 metrů dostihu bojoval již jen s časem, který se zastavil na hodnotě
3:28,89. Až sedm délek za suverénní Ketty Sharp dostih dokončil zlepšený San Marco. Favorizovaný Darad na třetím místě ztrácel na vítěze již 12 délek.

V dostihu první kategorie přes proutěné překážky s názvem Cena České televize na trati 3200 metrů o 90.000 korun se dlouhým finišem prosadil snadno o osm délek svěřenec trenéra Františka Holčáka, čtyřletý ryzák Nemunas vedený žokejem Markem Stromským. Spolufavorit dostihu Bajaja se musel spokojit s druhou příčkou před útočícím Centarem.

VÝSLEDKY

84. Cena prezidenta republiky dotovaná Mattoni (rovina, národní listed, tříletí a starší koně, 3224 m, 270.000 Kč): 1. Ketty Sharp (ž. Jiří Chaloupka, trenér Vladimír Vinklárek, stáj kovářství Buchta), 2. San Marco, 3. Darad, výrok: lehce 7-5-1
1/2, čas: 3:28,89. 
Výsledky rámcových dostihů:  I.: Canderelli (ž. Myška) - Neptun - Behistom,
II.: Nemunas (ž. Stromský) - Bajaja - Centar,  III.: Lapaj (ž. Matysík) - Sinetas - Rabina, IV.: Banka (ž. Kovařík) - Olivio - Kabinet,  VI.: Fatra Line (Větrovcová) Semantic - Speed for Ever,  VII.: Sea Plane (žk. Mošťková) - Mafira - Lakidara,  VIII.: Sara (ž. Andrés) - Moloko - Cosmetik.

Lívia Klausová a prezident Václav Klaus s žokejem Jiřím Chaloupkou.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze