Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Celý den byly lepší USA, se setměním však Ryder Cup ovládla Evropa

Kapitán Evropy Colin Montgomerie má po večeru důvod ke smíchu. | foto: AP

2 2010
Do předposlední části Ryder Cupu vstupovaly USA s vedením o dva body. V době, kdy byla hra přerušena pro tmu, Evropané ale ve všech šesti rozehraných čtyřhrách vedou a jsou na dobré cestě výsledek zkorigovat či zvrátit ještě před závěrečnými singly.

Americké vedení 6:4 se otřásá. Favorizovaná Evropa se probudila se setměním a podařilo se jí něco nevídaného - vede ve všech šesti zápasech.

EVROPA 4:6 USA

Evropa vede ve všech nedohraných zápasech. Ty budou pokračovat v neděli ráno, následuje závěrečná část programu, singly.

Američané tak budou při usínání o čem přemýšlet, aby nedopustili velký evropský obrat. Přitom v průběhu dne to byla Evropa, kdo tahal za kratší konec.

Ostře sledovaná dvojice Tiger Woods, Steve Stricker vyhrála oba zápasy. S loňským Presidents Cupem trvá její vítězná série už šest zápasů.

V sedmém však proti nim nastoupili Angličané Lee Westwood a Luke Donald a foursome se až do setmění stal krasojízdou evropské dvojice. Už po sedmi jamkách totiž vedla obrovským rozdílem pěti jamek, hvězdné duo ho dokázalo stlačit na čtyři.

"Je škoda, že se setmělo," řekl Donald. "Bylo skvělé vidět tolik modré na výsledkové tabuli," dodal.

Steve Stricker a Tiger Woods - tahle dvojice válela loni při Presidents Cupu, vítězně vstoupila i do Ryder Cupu

Steve Stricker a Tiger Woods - tahle dvojice válela loni při Presidents Cupu, vyhrála i oba úvodní zápasy Ryder Cupu. Ve třetím ale těžce zaostávají za Leem Westwoodem a Lukem Donaldem.

Kapitán domácího týmu Colin Montgomerie přitom změnil dvojici, která v evropském týmu patřila mezi tahouny. Lee Westwood a Martin Kaymer byli jedinými, kdož vyhráli v úvodních fourballech, v odpolední části pak přidali půl bodu za remízu.

Monty naopak nehýbá s dvojicí Severoirčanů Rory McIlroy, Graeme McDowell. Ti se hned dvakrát střetli se Stewartem Cinkem a Mattem Kucharem. V obou případech o osudu zápasu rozhodl green sedmnácté jamky. Zatímco dopoledne McIlroy dlouhým puttem zajistil vyrovnání, odpoledne selhal a Stewart Cink také dlouhým puttem otočil skóre, které bylo dlouhou dobu lepší pro Evropu.

Jeff Overton, Ryder Cup

Jeff Overton, který zářil v prvním zápase, jako by nevěřil, co se to děje. Američané prohrávají všech šest zápasů, které jsou rozehrány.

Dvojice z Ulsteru však do třetího zápasu vletěla ve velkém stylu, po sedmi jamkách vedou nad Zachem Johnsonem a Hunterem Mahanem o tři.

První Montgomerieho změnou bylo rozdělení Padraiga Harringtona a Luka Donalda, kteří snadno prohráli s nováčky Jeffem Overtonem a Bubbou Watsonem.

K Harringtonovi zamířil Ross Fisher a pro Evropu oba hned získali bod za vítězství nad Philem Mickelsonem a Dustinem Johnsonem. Vedou i ve třetím zápase."Myslím, že to bylo Montyho skvělé rozhodnutí," řekl Harrington.

Tahoun evropského rydercupového týmu Lee Westwood

Tahoun evropského rydercupového týmu Lee Westwood.

Pokud by Evropa dotáhla do vítězného konce všech šest zápasů, pak by rázem vedla o čtyři body. Rozhodnou ale závěrečné individuální jamkovky, ve kterých se bude hrát o dvanáct bodů.

S přerušením hry byl naopak spokojen kapitán USA Corey Pavin. "Musím říct, že pro nás rozhodně není špatně, že se setmělo," řekl Pavin, který ví, že v Ryder Cupu se během několika chvil může vše změnit. Na výpadku Američanů se mohla projevit i únava - přece jen sezona PGA Tour končila těsně před Ryder Cupem, navíc v sobotu někteří hráči vycházeli na třetí hru.

Na dotaz, zda připravuje nějakou řeč k týmu, americký kapitán odpověděl: "Nemám připravenu žádnou páteční večerní nebo sobotní večerní řeč."

Celtic Manor, Ryder Cup

Do Celtic Manoru ve Walesu v sobotu dorazily desetitisíce diváků, které hnaly evropské hráče za co nejlepšími výkony.

I americký tým doznal změn, když Pavin rozdělil Phila Mickelsona a Dustina Johnsona. "Každý od nich čekal, že to bude skvělá dvojka. Možná někdy jindy, tento týden jim to prostě nefungovalo," uvedl.

"Ale jsem spokojen s každým, všech dvanáct hráčů hraje jako tým a každý se ze sebe snaží dostat to nejlepší," řekl obvyklou kapitánskou frázi.

V rozehraných zápasech se bude pokračovat v neděli od 8:45 středoevropského letního času.

Sobotní Ryder Cup

Dopolední fourbally:

Westwood, Kaymer - Mickelson, D. Johnson (3&2)
McIlroy, McDowell - Cink, Kuchar (nerozhodně)
Poulter, Fisher - Stricker, Woods (o dva)
Donald, Harrington - Watson, Overton (3&2)

Odpolední foursomy:

E. Molinari, F. Molinari - Z. Johnson, Mahan (o 2 jamky)
Westwood, Kaymer - Furyk, Fowler (nerozhodně)
Harrington, Fisher - Mickelson, D. Johnson (o 3 jamky)
Jiménez, Hanson - Woods, Stricker (o 4 jamky)
Poulter, Donald - Watson, Overton (o 2 jamky)
McIlroy, McDowell - Cink, Kuchar (o 1 jamku)

Večerní foursomy:

Donald, Westwood - Stricker, Woods (Evropa vede po 9. jamce o 4)
McDowell, McIlroy - Johnson, Mahan (Evropa vede po 7. jamce o 3)

Večerní fourbally:

Harrington, Fisher - Furyk, D. Johnson (Evropa vede po 8. jamce o 1)
Hanson, Jiménez - Watson, Overton (Evropa vede po 6. jamce o 2)
E. Molinari, F. Molinari - Cink, Kuchar (Evropa vede po 5. jamce o 1)
Poulter, Kaymer - Mickelson, Fowler (Evropa vede po 4. jamce o 2)

Autor:


Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?
Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?

Sehnat práci s dítětem se dá, jen se na to musí správně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze