Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Celebrita Isner. Vítěz nejdelšího duelu tenisové historie je na roztrhání

Vítěz nejdelšího zápasu tenisové historie John Isner provedl slavnostní nadhoz utkání baseballové MLB mezi New York Yankees a Seattle Mariners | foto: AP

1 2010
Kam se hne, tam je o něj obrovský zájem. John Isner - vítěz nejdelšího tenisového zápasu v dějinách, si od minulého čtvrtka ještě neodpočinul. Americký tenista dává rozhovory, chodí do televizních show a může se cítit jako celebrita. "Myslel jsem, že se tohle stává, jen když vyhrajete grandslam," smál se Isner.

Ten zápas se hrál tři dny a po 11 hodinách a 5 minutách porazil Isner v 1. kole letošního Wimbledonu Nicolase Mahuta z Francie 6:4, 3:6, 6:7, 7:6 a 70:68, čímž se dostanou i do tenisové Síně slávy.

Vítězný Isner sice o den později v dalším kole vypadl, ale od té doby je v jednom kole.

Jeho program začal v sobotu po příletu do New Yorku v Late Show Davida Lettermana, pokračoval v rozhlasovém pořadu Good Morning America, následovaly rozhovory pro stanice CNN a Fox či New York Times. Isnerovi se také dostalo cti provést slavnostní nadhoz na zápase baseballové MLB mezi New Yorkem Yankees a Seattlem.

John Isner vítězí nad Nicolasem Mahutem v nejdelším zápase tenisové historie

John Isner vítězí nad Nicolasem Mahutem v nejdelším zápase tenisové historie

"Byl jsem opravdu hodně unavený, ale nebylo to tak hrozné," odpověděl Isner na konci třídenního mediálního turné na otázku, kde v sobě ještě sebral zbytky energie.

Nejvíce se bavil v show Davida Lettermana. "Bylo to nádherné. Užil jsem si spoustu legrace," řekl.

Na poslední chvíli těsně před uzavřením nominací pak s Mahutem byli zařazeni do nominace na cenu ESPY v kategorii Nejlepší rekordní výkon. "To je šílené. Nikdy jsem si nemyslel, že to bude možné. Nesleduji Oscary ani Grammy, ale na ceny ESPY se dívat budu."

Isnerovým prvním turnajem na okruhu bude po Wimbledonu podnik v Atlantě od 19. července.

mahut věnuje do síně slávy raketu a tričko

Nicolas MahutFrancouzský tenista Nicolas Mahut - poražený z nejdelšího tenisového zápasu v dějinách, věnuje do Síně slávy v Newportu podepsanou raketu a tričko z tohoto duelu.

K předání předmětů dojde v sobotu těsně před losem tunaje ATP, který pořádá právě newportská Síň slávy.

"Lidé na ulici mě stále zastavují a gratulují mi," řekl osmadvacetiletý Mahut agentuře AP. "Je to divné, protože pořád cítím bolest a zklamání."

Že bude zařazen do Síně slávy mezi největší hvězdy tenisové historie, to nikdy nečekal. "Všichni zde jsou legendy. Vždyť já jsem před tímto zápasem nic nedokázal," dodal Mahut.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze