Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Čeladná leží stranou povodní, golfový turnaj dál bojuje o Čejku

čeladná | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

26 2009
Přípravy na největší golfový turnaj na českém území začnou eskalovat za dva týdny. Za necelé tři vyprší uzávěrka přihlášek. Organizace běží, ale zda se podaří získat pro Moravia Silesia Open další velká jména, zatím není jisté. Pořadatelé ovšem vyvrátili obavy, že by Čeladné hrozily záplavy. "Ani náhodou," vyhrkl ze sebe na dotaz golf.idnes.cz předseda klubu Stephen Flanagan.

"Jsme výše položení a v širokém okolí nejsou žádné problémy," ohlásila se do telefonu recepční z podbeskydského areálu, kolem něhož teče potok Čeladenka.

Nejbližší místo, kde se rozvodnila Odra, je vzdálené zhruba deset kilometrů vzdušnou čarou. Čeladná však ústí na druhou stranu do Ostravice, která se do Odry vlévá mnohem severněji, na předměstí Ostravy.

U obce Čeladná v Beskydech se nachází Prosper Golf Resort Čeladná, golfový areál o rozloze 140 hektarů.

Žádné problémy nezaznamenali ani lidé z promotérské organizace Altamira Agency. "Dnes tam naši zástupci byli a žádné takové informace od nich nemám. Nejsem si jistá, jestli je čeladná záplavová oblast. Mají tam skvělé odvodňovací systémy," uvedla výkonná ředitelka Kamila Hladká.

V pondělí přijedou do dějiště turnaje už k páté kontrole zástupci European Tour. "Jsou přísní. Jdou jamku po jamce, na každé se zdrží třeba patnáct minut. Zkontrolují, jestli je hotové všechno, k čemu měli připomínky minule," přiblížila Hladká.

Organizátoři při přípravných pracích museli například prořezávat větve stromů kvůli viditelnosti, měnit výšku odpališť, rozšiřovat greeny. Teď je čeká kompletní výměna písku v bunkerech. Na všechno dohlíží turnajový ředitel, španělský odborník Miguel Vidaor.

Alex Čejka

Dávku adrenalinu přináší jednání s hráči a jejich manažery. Podle striktního doporučení European Tour nebude Altamira vyplácet startovné. "Jsme v kontaktu s mnoha hráči. Oni nás neustále bombardují požadavky. Těm věcným vyjdeme vstříc, co se týče finančních, do těchto spekulací nejdeme," potvrdila dřívější stanovisko Hladká.

Pondělní přítomnost Alexe Čejky v pražské Zbraslavi, kde hráč slavnostně pokřtí areál, jehož hřiště pomáhal designovat, chtějí zástupci Moravia Silesia Open využít k dalšímu kolu jednání o startu mariánskolázeňského rodáka. "Třeba přichystáme nějaké překvapení," dodala bez podrobností manažerka. Německý golfista se momentálně účastní mnichovského BMW International, pak se vrátí do zámoří a měl by odehrát další turnaje tamní PGA Tour.Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze