Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Čekal jsem to lepší, přiznal Šebrle

10 2006
Göteborg - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - První den nasbíral 4420 bodů a míří za evropským zlatem. Přesto není stoprocentně spokojený. "Čekal jsem to určitě lepší, ale já prostě ve větru a dešti závodit neumím," stěžoval si po polovině göteborského klání desetibojařů světový rekordman Roman Šebrle.

Rozmary počasí začaly závod komplikovat hned v první disciplíně. "Na stovce jsem určitě pomýšlel na lepší čas, ale v protivětru se líp běhat prostě nedá. Sice na větroměru svítilo mínus půl metru, ale všichni jsme se shodli, že to byl určitě větší fučák," lamentoval lídr závodu.

Před čtvrtečním startem desetibojařského klání se přitom netajil tím, že cítí formu, která by se mohla promítnout právě i na stovce.

"Je to smůla, určitě na tom jsem rychlostně lépe než loni. Pomýšlel jsem na čas okolo 10,80, ale to by muselo foukat do zad."

Další ránu z nebes dostala parta desetibojařů v dálce. "Hrozný bylo, když nám na hodinu a půl  dálku přerušili. Člověk byl o to nervoznější a to ubírá sílu."

A jak trávil nečekanou přestávku? "Ležel jsem, nic jiného se nedalo dělat."

Po průměrné kouli a solidní výšce přišla na závěr prvního dne čtvrtka. "A ta mě dostala," pokyvoval Šebrle hlavou. "Běželi jsme jí snad dvacet minut po konci výšky a to je docela síla. Ale možná jsem to podcenil v tom, že jsem se toho zbytečně bál. První dvoustovku jsem běžel moc opatrně."

O tom, jak si vedou v závodě soupeři, má Roman Šebrle jen rámcovou představu. "Ani další kluci nejdou nijak zvláštní závod, teda alespoň si to myslím. Já ho totiž moc nesleduju, vnímám jen sám sebe. Ale je jasné, že je to v tom dešti pro všechny unavující."

Před odjezdem do Švédska se nechal slyšet, že horší počasí než na loňském MS v Helsinkách snad tentokrát ani nemůže být.

"No první den tady bylo možná ještě hůř, doufám, že zítra už nebude pršet," přál si favorit závodu, který má klání rozjeté na výkon okolo 8500 - 8600 bodů.Nejčtenější

Škoda Superb 2.0 TDI 2016 ·
Škoda Superb 2.0 TDI 2016 ·

r.v. 2016, naj. 75 877 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze