Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čeká se ještě aspoň jedno velké jméno pro Czech Open. Norman to nebude

Padraig Harrington by mohl posílit startovní pole Czech Open | foto: AP

29 2010
Pořadatelé Czech Open jsou v očekávání ještě alespoň jednoho velkého jména, které posílí startovní listinu srpnového turnaje. Spoléhají přitom zejména na výhodný termín. Speciální hosté z řad golfových profesionálů, jejichž start zaplatí konkrétní sponzor, však v Čeladné letos nebudou.

Takový model, aby se konkrétní společnosti vyplatilo financovat start konkrétní hvězdy, s níž ji váže užší vztah (většinou obchodní), a využít toho na tuzemském trhu, se zatím neobjevil. Přesto Stephen Flanagan z promotérské firmy Quirit Alfa mířil úplně nejvýš.

Zmínil jste se o pokusu získat do startovního pole Tigera Woodse. Mohl byste podrobně popsat vzájemnou komunikaci?
Proces jednání s managementem Tigera Woodse obsahuje několik kroků. Za prvé jsem musel sjednat sponzora, který při eventuálním souhlasu s účasti Tigera Woodse na turnaji Czech Open zastřeší startovné a veškeré náklady, které Tiger a jeho tým požadují. Toto je ta nejjednodušší část celého procesu. Druhým krokem bylo oslovit Tigerův management s návrhem konkrétního programu, který předpokládáme, že Tiger má plnit během svého působení na nabízeném turnaji a působení v České republice. Třetím krokem bylo předložit smysluplný marketingový plán sponzorům světové jedničky.

Stephen Flanagan

Bohužel, konečný výsledek byl negativní. S tím se počítalo ještě na začátku, ale zkusit jsem to musel. K tomu bych ovšem přidal i fakt, že ani jedna státní instituce neměla zájem o tento naprosto unikátní způsob zviditelnění České republiky v souvislosti s neskutečnou popularitou, kterou Tiger Woods v současné době má. Jinými slovy, nikoho z oslovených státních institucí to nezajímalo. Bez takovéto podpory a zájmu ze strany státních institucí až na vládní úroveň je nemožné přilákat Tigera do České republiky, i když peníze máte zajištěné.

Další jméno, které padlo, je John Daly. Pokračují ještě snahy získat jej na turnaj?
Bohužel ani toto jednání se nám nepodařilo. Požadavky pana Dalyho byly nereálné i přesto, že se vůbec nedají srovnat s těmi od Tigera Woodse.

Jednu dobu se v golfových kruzích mělo za hotovou věc, že jste zlákali do Čeladné Grega Normana. Je to tak? A proč právě jeho?

Mrzí mne to, ale ani na tuto otázku vám nedám pozitivní odpověď. S Gregem jsem jednal osobně a velmi dlouho. Greg je ikona v celosvětovém rozsahu, avšak jeho momentální zdravotní stav a výsledky mu rozhodně nedovolují, aby se účastnil Czech Open. Odvolal i British Open a to je fakt, který vypovídá o jeho serióznosti a o tom, že ve formě, ve které se nyní nachází, si nechce udělat ostudu. Domluveni jsme předběžně, že možnost, aby se ukázal v příštím roce, je velká. Jeho obchodní zájmy ve střední a východní Evropě jsou skutečné a vážné, takže doufám, že v roce 2011 bude stát ve startovním poli.

Greg Norman na British Open 2009, trénink.

Greg Norman na British Open 2009. Letos vinou výkonnosti nehrál a nepřijede pro špatnou formu ani do Čeladné. Ve střední a východní Evropě ale staví hřiště a mohl by se připomenout na Czech Open 2011.

Dá se už odhadnout, kolik hráčů top 25 z Race To Dubai bude hrát Czech Open? Máte v tomto směru nějaké osobní přání?
To záleží na konkrétním postavení hráčů v Race To Dubai před naším turnajem a zároveň na tom, jak se bude dařit špičkovým hráčům na turnajích před námi. Už zbývají jen tři, startovní listina se uzavře zhruba 13. srpna.

Moje přání bude vždy, aby se všichni od prvního do posledního v RTD účastnili turnaje, ale reálně se to určitě nestane. Momentálně se snažím, abych na Czech Open přilákal Paddyho Harringtona, který potřebuje body. To by byl jeden z mých splněných snů.

Původní promotér loňského ročníku proklamoval, že nebude vyplácet startovné. Z letošního dění usuzuji, že tomu tak tentokrát není, nebo že to dokonce ani bez startovného nejde. Můžete popsat svou strategii při vyjednávání s hráči nebo agenty o startovném? Startovné v žádném případě nikomu nebudeme vyplácet. Je to záležitost, kterou já osobně považuji za velice kontraproduktivní. Dnes si špičkoví hráči říkají o startovné mezi 150 až 500 tisíci eur, což není v možnostech turnaje. Na druhé straně otázka startovného je věc sponzorského obsazení turnaje a v případě špičkových jmen, jako je například Tiger Woods, je to i věc státního zájmu.

Naší strategií je nabízet turnaj v atraktivním termínu s výbornou organizací a doprovodným programem. Pokud se v Česku najde firma, která zaplatí půl milionu eur za Sergia Garcíu, rád to zprostředkuji a firma může komerčně používat Sergia celý týden.

Moravia Silesia Open, 1. kolo - Alex Čejka

Alex Čejka loni v Čeladné na Moravia Silesia Open neprošel cutem. Přesto je jeho letošní neúčast velkým zklamáním.

Do Čeladné letos nepřijede populární Alex Čejka, nedohodli jste se na podmínkách startu. Ani jemu jste nemohli vyjít vstříc?
Nezakrývám zklamání, že jsme se nedohodli, ale komentovat to nebudu.Najdete na iDNES.czmobilní verze