Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čejkovi a spol. dávají v Kanadě na frak muži z neznáma

Brent Delahoussaye, 1. kolo Canadian Open 2010. | foto: AP

23 2010
Týden po velkém turnaji, jakým byl nedávno skončený British Open, velmi často žene na výsluní jména golfistů takřka neznámých a na Canadian Open je tomu zatím přesně tak. Ovšem Brent Delahoussaye se vynořil z vod tak hlubokých, že i znalci horlivě listovali hráčským průvodcem, aby o něm něco zjistili.

Osmadvacetiletý rodák z Los Angeles se v minulém roce pohyboval na provinčních turnajích a při nízkých výdělcích musí svou kariéru dotovat. Letošní tři cuty z dvanácti startů nejsou nic moc, jeho nejlepším letošním výsledkem je dělené 53. místo.

Ovšem eagle na pětiparové deváté jamce (právě tady první kolo začínal) byl parádním entreé. Zůstal největší perlou ve výkonu lídra, jenž si sice připsal jedno bogey, ale závěrečné čtyři jamky zahrál na -3.

Vyrovnaný rekord hřiště je něco, co sám nečekal. "Jsem dokonale v šoku. Hrál jsem letos opravdu mizerně," uvedl Delahoussaye, jenž má sám rekord 61.

Kolo za 62 ran (osm pod par) bylo na takové úrovni pro Delahoussaye až dosud snem.

Dalším mužem z neznáma je Vance Veazey, dlouho nejlepší muž turnaje. Pro něj znamenal výkon 64 úderů návrat na výsluní (zatím kratičký) po třech hubených letech.

Vance Veazey, 1. kolo Canadian Open 2010,

Vance Veazey, 1. kolo Canadian Open 2010,

V nich odehrál na elitním okruhu pouze jedenáct turnajů a svůj výdělek, ročně horko těžko přesahující sto tisíc dolarů, nastřádal pokaždé po troškách na nižší Nationwide Tour.

"Mám čtyři turnajová vítězství, ale víte jak to je. Strádal jsem, o tom není pochyb, trápil jsem se," vrátil se ke zlým časům Veazey.

Letos se mezi špičku vrátil, jeho cesta však zůstává bez výraznější stopy. Statistika říká, že tak dobré úvodní kolo zahrál naposledy před sedmi lety. Z 201. místa FedEx Cupu by se teď mohl posunout na pozici šedesátou, znamenalo by to ale v St. George´s GCC u Toronta vyhrát.

A o to bude ještě velký zájem. Delahoussaye je na tom v žebříčcích ještě o něco hůř a rozdíl mezi případným vítězstvím a druhým místem bude ve FedEx Cupu několik desítek míst.

Aby toho nebylo dost, o druhé místo se s Veazeyem dělí třetí Američan Brock Mackenzie. V letech 2007 a 2008 měl sice plnou kartu na největší zámořskou sérii, ale loni vůbec nehrál profesionální golf a ani letos si zatím nevydělal byť jen jediný dolar.

Kanaďané vzadu

Tihle tři a s nimi další hráči porážejí známější a zkušenější kolegy. Také Alexe Čejku.

Dvěma ranami nad par nepotěšil své příznivce tento německý rreprezentant českého původu. Na cut bude útočit z druhé stovky průběžného pořadí, tedy z veliké hloubky.

Mike Weir, 1. kolo Canadian Open 2010.

Mike Weir, 1. kolo Canadian Open 2010.

Domácí diváci však byli zvědaví hlavně na Mikea Weira. Nejlepší Kanaďan poslední dekády úlohu favorita neunesl a s výsledkem jen o ránu lepším, než jakého dosáhl Čejka, nebude mít ani on lehkou pozici.

Nejvýše postaveným hráčem hostitelské země je po úvodním kole Stephen Ames na děleném 24. místě.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze