Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čejka vstoupil do Jihoafrického Open skvěle, po prvním kole vede

Alex Čejka se ujal vedení v druhém turnaji European Tour. | foto: AP

17 2010
Alex Čejka skončil na prvním ze čtveřice jihoafrických turnajů, které zahajují sezonu European Tour, až na 51. místě. Nyní má skvěle rozehráno South African Open, po prvním kole vede společně s domácím favoritem Retiefem Goosenem.

První kolo South African Open se roztáhlo do dvou dnů, když ve čtvrtek silný déšť zaplavil hřiště Durban Country Clubu. Po návratu na hřiště zazářil český rodák Alex Čejka. Německý reprezentant dokázal zahrát osm birdie a po prvním kole se ujal vedení.

O první místo se dělí s domácím favoritem Retiefem Goosenem, jenž se na své poslední jamce (startoval z 10. jamky) sám připravil o samostatné vedení. V úvodním kole se blýskl dvěma eagly, ke kterým přidal šest birdie. Bohužel pro něj i dvakrát připisoval po jedné ráně.

Retief Goosen, South African Open, 1. kolo

Spolu s Alexem Čejkou se o vedení dělí Retief Goosen.

Domácí fanoušci mohou být po prvním kole jubilejního 100. ročníku jihoafrické Open spokojeni. Kromě Čejky jsou mezi jedenácti nejlepšími jen dva cizinci - Angličan David Dixon a Španěl Carlos Del Moral.

Naopak těsně za Čejkou a Goosenem jsou další dva domácí favorité Ernie Els a Charl Schwartzel. Z velkých jmen je na jedenáctém místě úřadující šampion British Open Louis Oosthuizen, jenž na lídry ztrácí tři rány.

South African Open - po 1. kole

1. Alex Čejka (Německo) 64, Retief Goosen (JAR) 64 (-8)
3. Ernie Els (JAR) 65, Charl Schwartzel (JAR) 65 (-7)
5. Jaco Ahlers (JAR) 66, Garth Mulroy (JAR) 66, Tyrone van Aswegen (JAR) 66, Richard Sterne (JAR) 66 (JAR) 66, David Dixon (Anglie) 66, Carlos Del Moral (Španělsko) 66 (-6)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze