Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čejka v Portoriku propadl, třetí kolo zůstalo nedohráno

Jeden z lídrů Puerto Rico Open Chad Collins | foto: pro iDNES.cz

15 2010
Ve čtvrtém hracím dnu Puerto Rico Open se podařilo dohrát druhé a rozehrát třetí kolo. V turnaji, jehož program se zpozdil vinou nepříznivého počasí, nepokračuje Alex Čejka. Po špatném nedělním výkonu neprošel cutem.

Mariánskolázeňský rodák zahrál dvě kola jako den a noc. Zatímco po prvním zaujímal pozici v top 10, druhé ho zastihlo v útlumu, typickém pro jeho začátek letošní sezony. Zhoršil se o plných deset ran.

Devětatřicetiletý golfista začínal na desáté jamce a jeho start par - bogey - bogey se dal ještě ustát. Problémy nastaly ve druhé Čejkově devítce. Od jedenácté jamky sice zahrál birdie na dvou tříparech, ale pouze je vměstnal mezi šest bogey.

Alex Čejka, Honda Classic

Po úvodních 67 ranách připsal 77, s bilancí even par obsadil dělené 82. místo a neprošel do druhé části turnaje, což se mu letos stalo už popáté ze sedmi startů.

Cut byl stanoven na hodnotu -2 a těsně v turnaji bude pokračovat i populární John Daly, jenž má skóre přesně na této hodnotě.

Přerušeno pro tmu

Nejlepší výkon podal v první části denního programu v Trump International Golf Clubu Američan Chad Collins. I s přispěním eaglu na pětiparové jamce číslo 2 zapsal konečné skóre kola 65 (-7). Jednatřicetiletý hráč už se letos dvakrát dostal do nejlepší desítky v konečném pořadí turnaje.

Spolu s ním byl v čele po dvou kolech o čtyři roky mladší James Nitties (na snímku). Australan pokořil dokonce dvě jamky v Rio Grande eaglem - dvojku a pětku, což je také pětipar. Ve druhém kole byl jen o ránu horší než Collins a v tomto roce si na podniku s dotací 3,5 milionu dolarů poprvé připíše finanční prémii. Už šestkrát odjel po cutu bez výdělku.

James Nitties

To v Portoriku potkalo Čejku. Už bez něj byl ještě v neděli rozehrán program třetího kola. Než byl ukončen pro tmu, do čela se dostal Kevin Streelman. Američan, jenž stihl odehrát sedm jamek, má spolu s Collinsem průběžné skóre -12.

Daly obešel jamek osm a jako znovuzrozený na nich dosáhl prozatímní bilance -5.

Autor:


Témata: Turnaje, Alex Čejka
Najdete na iDNES.czmobilní verze