Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čejka stále v čele! Doufá, že se poučí z minulosti a prolomí finálové prokletí

Alex Čejka je blízko prvního triumfu na PGA Tour. Na předchozích 227 startech skončil dvakrát druhý. | foto: AP

8 2010
Alex Čejka je blízko prvního triumfu na PGA Tour. Musí však překonat prokletí finálových kol.

Čejka už několikrát před finálovým kolem vedl, včetně loňského Players, ale ve vítězství mu vždy zabránil špatný výkon. U německého reprezentanta českého původu bývá častější, že poslední dvě kola míří leaderboardem dolů než nahoru. Naopak kdyby se hrálo jen na první kolo, pak by byl v širší špičce americké PGA Tour.

Na Turning Stone Resort Championship se na prvním místě drží už dvě kola, jen v úvodním ztrácel jednu ránu na lídry.

Ve třetím kole navíc svůj náskok zvýšil na dvě rány, k čemuž mu dopomohl skvělý finiš, bez něhož by už nebyl na prvním místě. Na závěrečných třech jamkách zahrál vždy birdie. Na začátku kola přidal dvě, načež se dopustil jediného bogey, třetího za celý turnaj.

Devětatřicetiletý rodák z Mariánských Lázní byl opět extrémně přesný - z týčka minut pouze jedinou fairway. Jeden jediný byl i nezasažený green v regulaci. Co mu v sobotu nešlo, tak bylo patování. Za celé kolo měl 32 puttů, což je takřka polovina z 67 úderů, které v sobotu zahrál. I za bogey na druhé jamce může trojputt.

Alx Čejka, Turining Stone Resort Championship, 3. kolo

Alex Čejka bude hrát v neděli o hodně.

Čejku mohutně stíhá takřka armáda amerických hráčů, nejvíce pak Chris Couch, který vyrovnal rekord hřiště v podobě 63 ran a na Čejku ztrácí dva údery. Hned za ním se drží veterán PGA Tour Billy Mayfair.

Náskok se snaží brát opatrně. "Uděláte jednu špatnou ránu nebo trojputt, někdo udělá birdie a rázem už nevedete. Doufám, že jsem se z minulosti poučil a zítra to ukážu," řekl Čejka.

Pokud by Čejka zvítězil, stal by se prvním neamerickým vítězem ve čtyřleté historii turnaje. Ale hlavně by získal velkou řadu benefitů. Přestože je turnaj ve Veroně ve státe New York taková ta druhá kategorie, dotace čtyři miliony dolarů zase tak malá není. Vítězi každopádně přinese 720 tisíc.

Pak jsou tu body do FedEx Cupu. Rozděluje se jich tady 250, tedy polovina klasické porce, jenž zase: Čejku by jeho premiérový triumf na PGA Tour vynesl na padesáté místo v průběžném bodování okruhu. A odpadly by starosti se startem v play-off, nebo minimálně v prvním turnaji ze čtyř, které ho tvoří.

Také hrací karty na plnou příští sezonu by byla v kapse a s tím spojené různé hráčské výhody pro přihlašování do turnajů.

Turning Stone Resort Championship - po 3. kole

1. Alex Čejka (Německo) 66-68-67 (-15)
2. Chris Couch (USA) 67-73-63 (-13)
3. Billy Mayfair (USA) 70-68-66 (-12)
4. Charles Warren (USA) 72-70-63, Bill Lunde (USA) 73-68-64, Robert Garrigus (USA) 68-69-68, Chris Tidland (USA) 66-69-70 (-11)
8. Scott McCarron (USA) 72-70-64, Brett Wetterich (USA) 69-70-67, Michael Bradley (USA) 67-71-68, Charley Hoffman (USA) 71-67-68, Woody Austin (USA) 68-69-69, Rory Sabbatini (JAR) 65-70-71

Autor:


Témata: Turnaje, lázně
Najdete na iDNES.czmobilní verze