Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čejka se na úvod turnaje ve Veroně předvedl v nejlepší formě

Alex Čejka, první kolo Turning Stone Resort Championship 2010. | foto: AP

6 2010
Jako noc a den vypadají letošní výsledky Alexe Čejky, jenž se zase jednou předvedl v oslnivé formě. V prvním kole turnaje Turning Stone Resort Championship zahrál šest ran pod par a dělí se o třetí místo.

V Atunyote Golf Clubu hraje vlastně druhá garnitura, protože zámořská i evropská špička usiluje o pocty v elitním společenství osmdesáti hráčů Bridgestone Invitational. Ale výkony byly k vidění skvělé tam i tady.

Nejlepší výsledek zahráli shodně málem zapomenutý jihoafrický talent Rory Sabbatini a málo známý Američan Omar Uresti.

Rory Sabbatini, první kolo Turning Stone Resort Championship 2010.

Rory Sabbatini.

Omar Uresti, první kolo Turning Stone Resort Championship 2010.

Omar Uresti.

Předvedl se i Čejka, jenž už bude mít jen jednu možnost pojistit si účast v play-off PGA Tour - Wyndham Championship za dva týdny. Zatím je v první stovce, ale při špatném výsledku by z postupové stopětadvacítky mohl vypadnout.

Ve Veroně zahrál kolo bez bogey. Naopak šest birdie jej katapultovalo až těsně za čtvrteční lídry. K výsledku 66 (-6) položil německý golfista českého původu základ přesnými drivy (úspěšnost 86 procent) a ačkoli nezazářil na greenech, stačilo to na vynikající start.

Po děleném pátém místě na Reno-Tahoe Open, což bylo třetí umístění mariánskolázeňského rodáka v top 10 letošní sezony, Čejka na přelomu července a srpna dvakrát neprošel cutem. Na několika minulých turnajích byly jeho výkyvy zřetelné i mezi jednotlivými hracími dny.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze