Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čejka s oteklou rukou zahrál špatně a poslední turnaj roku vzdal

Alex Čejka vzdal poslední turnaj sezony po prvním kole. | foto: AP

12 2010
Dobrý příklad, jak zachránit situaci a pojistit si hráčská práva na celou příští sezon u PGA Tour, dává ostatním Chris Stroud. Američan se ujal vedení v závěrečném turnaji celé zámořské série, po němž bude za 125. mužem konečného pořadí finančního žebříčku učiněna důležitá hraniční čára. Kvůli alergii už nepokračuje Alex Čejka.

Osmadvacetiletý Stroud zaujímá momentálně 119. příčku a za jistých okolností by mohl spadnout pod tuto čáru. Bude-li naopak hrát tak jako ve čtvrtek na Palm Course v Lake Buena Vista na Floridě, posune se někam do páté desítky.

Má přitom hendikep v podobě přetrvávající bolesti v oblasti krku. "Ráno je to vždycky o něco horší. Byl jsem na vyšetření, abych zjistil, jestli to není něco vážného. Jde o malou trhlinu ve svalu," popsal své potíže Američan.

Chris Storud, první kolo Children´s Miracle Network Classic 2010.

Chris Stroud, první kolo Children´s Miracle Network Classic 2010.

Jeho výsledek 62 ran, tedy deset pod par, je výrazným počinem za každých okolností. Stroud ho dosáhl s pomocí deseti birdie (po pěti na každé devítce) a ujal se vedení v Children´s Miracle Network Classic s náskokem plných tří úderů před krajanem Rolandem Thatcherem.

"Když nehrajete bogey, můžete tady zahrát docela nízké skóre," uvedl lídr. V tomto ročníku nastřádal zatím necelých 800 tisíc dolarů. Vítězi turnaje, dotovaného částkou 4,7 milionu dolarů, náleží 846 tisíc. Hraje se na dvou hřištích golfového resortu náležejícího k Disneylandu poblíž Orlanda.

Léčba a pak Havaj

A zmíněné hřiště se zatím jeví jako lehčí, ačkoli na něm hrál i Alex Čejka, a nepříliš úspěšně. Německý profesionál českého původu zahrál na Palm Course tři rány nad par, spadl na 120. místo průběžného pořadí, tedy páté od konce.

Ještě než opustil areál, oznámil Čejka skreč. Trápila ho totiž alergie, jejíž vinou nemohl pořádně držet hůl a jeho levá ruka námahou opuchla. "Chtěl jsem sezonu zakončit pozitivně, ale nevyšlo to," oznámil stručně na avém německém webu.

Alex Čejka, BMW International Open

Čejka si je na konci první stovky průběžného pořadí PGA Tour jistý plnohodnotným členstvím i na příští sezonu. Proto dodal: "Teď se musím vyléčit, pak budu trénovat, abych byl připraven na první starty nové sezony na Havaji."

Tu letošní chtěl ukončit už dřív a po nezdaru při svém minulém vystoupení na domácí půdě v Las Vegas si odskočil do Prahy, ale nechal se přesvědčit ještě k jednomu startu.

Roland Thatcher, první kolo Children´s Miracle Network Classic 2010.

Roland Thatcher, první kolo Children´s Miracle Network Classic 2010.

Naopak právě takový Thatcher je příkladem hráče, jemuž by výrazný výsledek zachránil už téměř ztracenou pozici. Američan zoufale potřebuje skončit do druhého místa, jinak se mezi stopětadvacítku nedostane.

Golfisté v jeho postavení to však letos nemají na závěr Podzimní série vůbec jednoduché, neboť disneyovský turnaj je skvěle obsazen. O třetí místo se například po prvním kole dělí kometa sezony Rickie Fowler (zahrál 66 ran, tedy -6).

Rickie Fowler, první kolo Children´s Miracle Network Classic 2010.

Rickie Fowler, první kolo Children´s Miracle Network Classic 2010.

Ve startovním poli je i další letošní americký rydercupový reprezentant Stewart Cink. Ten začal vlažněji (-1), ale hrál na obtížnějším Magnolia Course. Na obou se hra lehce zdržela, takže kolo zůstalo pro tmu nedohráno. Jednu až tři jamky musí v pátek ráno dokončit čtrnáct golfistů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze