Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Čejka přijede do Čeladné, turnaj získal na lesku

Alex Čejka - Alex Čejka na Zbraslavi. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

29 2009
Německý golfista českého původu Alex Čejka dnes potvrdil, že se zúčastní turnaje Moravia Silesia Open, zařazeného do prestižní kontinentální série European Tour. Uskuteční se v podbeskydské Čeladné na přelomu července a srpna.

Osmatřicetiletý hráč slavnostně otevřel areál na Zbraslavi, jehož osmnáctku jamek designoval. Předtím stihl uzavřít dohodu s promotérskou organizací moravského podniku, agenturou Altamira. "Přijedu, teď se to rozhodlo. Vždycky jsem rád hrál naše turnaje a už se na to těším," zdůvodnil svou volbu muž, jenž ihned odletěl na turnaj do Washingtonu. Po týdenní přestávce bude hrát ještě Canadian Open, pak se vrátí do Česka.

Čejka se po letech strávených na hřištích starého kontinentu přesunul do USA a získal právo startu na špičkové zámořské PGA Tour, ale trochu překvapil slovy: "Rád hraju v Evropě. Moc šancí nemám, přitom je to vždycky hezký pocit."

Při slavnostním otevření Čeladné před sedmi lety asistoval Migueli Ángelu Jménezovi, jenž je autorem tamního hřiště. "Vím, že se předělávalo, aby mělo normu PGA. Nevím, v jakém bude stavu, ale myslím, že European Tour to připraví v adekvátním stavu, aby se na tom dal takový turnaj hrát," dodal k akci, významné pro celý český golf. Potvrdil, jak je důležité, že se takový podnik koná. "Budou se na to koukat lidi v Americe, jinde v Evropě. Je zapotřebí ukázat světu, že existujeme a že máme hezké turnaje."

Hra před domácím publikem není pro Čejku nic neznámého. On má ale takové věci rád. "Budu možná víc pod tlakem. Všichni budou čekat, že budu hrát dobře, že to vyhraju. Ale zvládl jsem to na Karlštejně, v Mariánkách," připomněl svá někdejší vystoupení na několika ročnících Czech Open golfista, jemuž početné publikum sedí.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze