Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čejka poznal novinku - je úplně poslední, přesně na 153. místě

Erik Compton, první kolo Greenbrier Classic 2010. | foto: AP

30 2010
Už jednou zahrál letos Erik Compton skvělé první kolo. Bylo to na Mayakoba Golf Classic, ale 67 ran (-4) z poloviny února zůstalo jeho maximem. Stejně jako 11. místo, o něž se tehdy dělil, skončil pak až čtyřicátý. Teď na Greenbrier Classic zahrál ještě lépe: 63 (-7). Zda to sváteční účastník turnajů PGA Tour přetaví v první lepší výsledek, to se teprve ukáže.

Třicetiletého Comptona po jeho dosavadních šesti letošních startech mezi zámořskou elitou (v kariéře jen 23) ani neeviduje žebříček FedEx Cup a pro statistickou úplnost se hodí připomenout, že od začátku roku vydělal pouze 75 tisíc dolarů.

Velké turnaje hraje Compton jen díky zřídkavým sponzorským pozvánkám, nižší Nationwide Tour hrál naposledy v roce 2007. Jak vidno, i takový golfista může být lídrem, ačkoli ve startovním poli jsou i uchazeči o start v Ryder Cupu Jim Furyk, Matt Kuchar, Ben Crane a Jeff Overton.

O vedení v novém podniku zámořského profesionálního okruhu se Compton dělí se svým americkým krajanem Mattem Everym. Ten zahrál kolo bez bogey a ozdobil ho eaglem na pětiparové dvanácté jamce.

The Old White Course, dějiště Greenbrier Classic 2010.

The Old White Course, dějiště Greenbrier Classic 2010.

Compton se k výsledku úvodního dne propracovával mnohem složitěji. Vinou dvou bogey byl totiž po třetí jamce na skóre +2. Musel nastřádat devět birdie, aby se dostal k nejvýraznějšímu počinu dosavadní kariéry. Pomohl si i tím, že si vystačil s pouhými 26 putty na kolo.

Nejvíc se překvapivému spolulídrovi dařilo na méně významných turnajích v Západní Virginii, kde se nachází i Old White Course ve White Sulphur Springs, nepříliš dlouhé, ale hodně "zatáčivé" hřiště, které je svým tradicionalistickým designem osvěžením PGA Tour.

Matt Every, první kolo Greenbrier Classic 2010.

Matt Every, první kolo Greenbrier Classic 2010.

Hraje se tady o podíly z dotace 1,8 milionu dolarů a k jakémukoli, byť i tomu nejmenšímu podílu má daleko Alex Čejka. Německý profesionál českého původu zaujímá s výsledkem 77 ran (sedm nad par) poslední 153. místo, o něž se dělí s dalšími dvěma hráči.

Čejkova skórkarta obsahuje sedm bogey (na šesté až osmé jamce tři za sebou), jedno double bogey, ale také dvě birdie. Letos velmi nevyrovnaný hráč, osmý z US Open, předvedl v tomto směru svůj dosavadní vrchol.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze