Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čejka neprošel v Kanadě cutem, skončil i domácí favorit Weir

Alex Čejka, jenž letos nebude startovat na Czech Open, se s turnajem v Kanadě loučí po dvou dnech. | foto: AP

24 2010
Do druhého kola Canadian Open promluvil déšť, který odložil start o dvě hodiny. Nadvládu takřka neznámých hráčů narušil Tim Clark, jenž se po polovině turnaje posunul do jeho čela.

V květnu Tim Clark prolomil prokletí a vyhrál turnaj americké PGA Tour, nyní má v Kanadě možnost bojovat o další. V jeho případě se však nejedná o nějakou agresivní hru, spíše se po hřišti v Torontu prochází a sbírá jedno birdie za druhým. V prvním kole jich měl na kontě čtyři, v druhém jich přidal hned šest. Přitom za půlku turnaje nemusel ani jednou připisovat ránu.

Klíčem ke kanadskému úspěchu je prý hra z týčka. Shodují se na tom jak hráči z předních míst, tak i ti, pro něž turnaj po dvou kolech končí.

"Myslel jsem, že to bude pěkně těžké hřiště a nebudu mít moc šancí skórovat. Ale s driverem mi to šlo a končilo to na fairwayích, což je tady hodně důležité," uvedl Clark, vítěz letošního Players.

Tim Clark, Canadian Open, 2. kolo

Tim Clark má po polovině turnaje stále čistou skórkartu.

Díky dešti, který zpozdil start druhého kola o dvě hodiny, byly greeny k hráčům přívětivé a relativně pomalé. Toho dokonale využil například Kevin Sutherland.

Sutherlandovi se kromě zasahování fairwayí dařilo na vodou umytých greenech proměňovat dlouhé putty, na osmnáctce předvedl dokonce dvacetimetrový. I díky tomu zahrál 62 ran a vyrovnal den starý rekord hřiště Brenta Delahoussaye a oproti čtvrtku se zlepšil o jedenáct ran. Díky tomu poskočil ze 109. na 21. místo.

"Když zadrajvujete na fairwayi, s měkkými greeny to není tak těžké, řekl Sutherland. "Ale když se dostanete do roughu, tak vás hřiště porazí," dodal.

Delahoussaye, neznámý a překvapivý lídr po prvním kole, se oproti čtvrtku zhoršil o sedm ran a druhý den si skóre vylepšil jen o jednu ránu. Kvůli tomu přepustil první místo Timu Clarkovi a dalšímu méně známému hráči Deanovi Wilsonovi. Delahoussaye a Steve Wheatcroft ztrácejí pouhou ránu.

Mike Weir (vlevo) a Sean O´Hair, Canadian Open, 2. kolo

Domácí favorit Mike Weir (vlevo) ani  Američan Sean O´Hair neprošli na Canadian Open cutem.

Velkým zklamáním turnaje je domácí Mike Weir. Čtyřicetiletý vítěz Masters z roku 2003 a nejznámější kanadský golfista do turnaje nastoupil s problémy s rukou, které se projevily na jeho výkonu. Po dvou kolech nepovedených kolech má na kontě šest ran nad normu hřiště a s turnajem se loučí.

Domácí nadějí tak zůstává další známý hráč z PGA Tour Stephen Ames. Kanadský občan původem z Trinidadu a Tobaga ztrácí z 21. místa pět ran na vedoucí duo.

Stephen Ames, Canadian Open, 2. kolo

Nejznámějším Kanaďanem ve hře o přední příčky zůstává Stephen Ames.

Po pátém místě z Reno-Tahoe Open, nejlepším umístění v letošní sezoně, neprošel Alex Čejka cutem. Situaci si zkomplikoval už ve čtvrtek, kdy zahrál dvě rány nad par. Druhý den startoval z deváté jamky, a na ní začal skvěle - eaglem, kterým se zlepšil o dvě rány.

Ač se německému reprezentantovi českého původu dařilo z týčka, tak hra se železy mu moc nešla. Na čtrnáctce zahrál double bogey a od víkendových kol ho dělily opět tři rány. Do konce kola sice třikrát zapisoval birdie, ale také dvakrát bogey. Kvůli tomu skončil o dvě rány pod hranicí cutu.

Do třetího a čtvrtého kola turnaje se nepodívají další známí hráči včetně Seana O´Haira, Rjužiho Imady nebo Paula Caseyho.

Canadian Open - po 2. kole

1. Tim Clark (JAR) 66-64, Dean Wilson (USA) 65-65 (-10)
3. Brent Delahoussaye (USA) 62-69, Steve Wheatcroft (USA) 65-66 (-9)
5. J.J. Henry (USA) 67-65, Rob Grube (USA) 66-66, Brock Mackenzie (USA) 64-68, Hunter Mahan (USA) 65-67 (-8)
9. Tim Herron (USA) 70-63, Bob Estes (USA) 66-67, Matt Jones (Austrálie) 66-67, Nathan Green (Austrálie) 68-65, Vance Veazey (USA) 64-69 (-7)

Autor:


Témata: Normy, Turnaje
Najdete na iDNES.czmobilní verze