Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čejka na závěr základní části PGA Tour neuspěl, Kim žadoní o Ryder Cup

Brandt Snedeker, druhé kolo Wyndham Championship 2010. | foto: AP

21 2010
Záplava dalších nízkých skóre na hřišti Sedgefield Country Clubu znamená, že po dvou kolech Wyndham Championship je výkon vedoucích hráčů dvanáct ran pod parem. Tolik dokážou hrát Američan Brndt Snedeker a Ind Arjun Atwal. Alex Čejka se skóre +2 neprošel cutem do druhé poloviny turnaje.

Jedenašedesát ran indického golfisty ze čtvrtka nikdo nezopakoval, přesto se hrálo zase hluboko v mínusu. Atwalovi stačilo k udržení pozice lídra 67 úderů, Snedeker se sice oproti startu také zhoršil (63 a 65), stále jsou to ale na hřišti s parem 70 mimořádné výkony.

Ale ne nijak zvlášť výjimečné. Tři účastníci mají v průběžné výsledkové listině jen o jeden úder horší bilanci a prvenství na posledním podniku základní části zámořské sezony je nadále otevřeno i mnohým dalším.

Ne však Čejkovi, jenž na hůře obsazeném turnaji zahrál průměrně. Nejprve dvě rány nad a pak even par. Německý reprezentant českého původu klesne ve FedEx Cupu zhruba o dvacet míst, nicméně zůstane v první stovce a zahraje si úvodní část čtyřdílného play-off, The Barclays od 26. do 29. srpna.

Arjun Atwal, druhé kolo Wyndham Championship  2010.

Arjun Atwal, druhé kolo Wyndham Championship 2010.

Proniknout mezi stopětadvacet hráčů PGA Tour, jimž se povede na prvním ze série podniků dotovaných částkou 7,5 milionu dolarů startovat, už se nepodaří například Kanaďanu Miku Weirovi ani známému Švédovi Henriku Stensonovi. Oba zůstali v Severní Karolíně, kde dotace činí 5,1 milionu, za hranicí cutu.

Tím neprošel ani Anthony Kim. Návrat na scénu po půlroční rekonvalescenci mu nevyšel. Zahrál stejně jako Čejka +2, což před blížícím se Ryder Cupem není nadějné pro zisk divoké karty k účasti v rydercupovém týmu USA pro říjnový duel proti evropskému výběru.

"Vím, že jsem kapitánovi zamotal hlavu, ale při dobrém tréninku se dostanu do formy," žadonil Kim na dálku u Coreyho Pavina o shovívavost a přízeň.

O turnajový primát hrají na Wyndham Championship golfisté, jejichž šance hrát Ryder Cup je mizivá. Atwal jakožto Ind je mimo kategorii, ani Američané na předních pozicích tuto vyhlídku nemají.

"Golfová hřiště se od sebe liší, ale tady je tráva taková jako na těch, kde jsem vyrostl," hledal příčinu svých dosavadních dobrých výkonů Snedeker.

John Daly, druhé kolo Wyndham Championship  2010.

John Daly, druhé kolo Wyndham Championship 2010.

Publikum v Greensboro dychtivě sleduje i boj Johna Dalyho. Někdejší světový fenomén je na začátku druhé stovky průběžného pořadí FedEx Cupu a nemá ambice než vydělávat aspoň drobné obnosy. Dvěma vyrovnanými koly a průběžným skóre -4 se populární a kontroverzní dvojnásobný majitel major titulů, jenž Ryder Cup nikdy nehrál, zatím dělí o 53. místo.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze