Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čejka má opět dobrý vstup do turnaje. V Portoriku je po prvním kole pátý

Alex Čejka skončil minulý týden na Honda Classic na 26. místě. Po prvním kole byl devátý | foto: AP

14 2010
Puerto Rico Open, turnaj PGA Tour, má až třetí hrací den za sebou kompletní první kolo, po kterém byl Alex Čejka se skóre -5 na pátém místě. Do druhého kola kvůli tmě nestihla nastoupit přibližně polovina hráčů, mezi nimi i Čejka.

Kdyby se turnaje hrály jen na jedno kolo, patřil by Alex Čejka mezi hráče, kteří by se rozhodně nemuseli strachovat o svou budoucnost na PGA Tour. Rodák z Mariánských Lázní, který reprezentuje Německo, zahrál v prvním kole 67 ran, což na hřišti v Rio Grande znamená pět úderů pod par. Čejkovi vyšla zejména druhá devítka, ve které si připsal čtyři birdie. Ze čtvrtka už měl jedno birdie na úvodní jamce, další přidal na čtyřce. Jediného bogey se dopustil na pětiparové dvojce.

Čejka letos vstupuje do turnaje solidním výsledkem už potřetí. V obou předchozích případech prošel cutem, ale vždy se postupně zhoršoval. A v obou případech se nevyhnul výpadku v podobě kola za 75 ran. V Pebble Beach nakonec skončil desátý, minulý týden na Honda Classic šestadvacátý. Zatím zabírá s výdělkem 180 tisíc dolarů 102. příčku, hrací kartu si přímo zajistí 125 nejlepších.

Alex Čejka, Pebble Beach

Po úvodním kole byli ve vedení dva Američané Skip Kendall a Kris Blanks. Oba zahráli 65 ran. O ránu horší byli jejich krajané Paul Stankowski a Jegg Overton.

Ihned po odehrání prvního kola hráči vyrazili na hřiště znovu. Ale přibližně polovina hráčů druhé kolo kvůli tmě ani nezačala. Mezi nimi je i Alex Čejka, který se kvůli tomu propadl v pořadí na čtrnácté místo. Vede Chad Collins, který má po jedenácti jamkách druhého kola skóre devět ran pod par.

Donald Trump, helikoptéra, Puerto Rico Open

Turnaj výrazně narušilo dešťivé počasí, první kolo se dohrálo až třetí hrací den. V pátek dokonce nechal miliardář Donald Trump vysušovat fairway helikoptérou, aby se mohlo co nejdříve začít hrát.

Puerto Rico Open - po neúplném 2. kole

1. Chad Collins (USA) -9 po 11 jamkách
2. Paul Stankowski (USA) -8
2. Jeff Overton (USA) -8 po 14 jamkách
3. Jhonattan Vegas (Venezuela) -8 po 13 jamkách
5. Nicolas Thompson (USA) -7 po 17 jamkách
5. James Nitties (Austrálie) -7 po 12 jamkách
5. Skip Kendall (USA) -7 druhé kolo nezačal
5. Kris Blanks (USA) -7 druhé kolo nezačal

Kompletní leaderboard naleznete zde

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze