Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čejka je ve hře o vítězství na turnaji PGA Tour, ale Bohn je daleko vpředu

Alex Čejka, druhé kolo Zurich Classic 2010. | foto: AP

24 2010
Druhé kolo turnaje Zurich Classic of New Orleans bylo přerušeno, neboť nad TPC Louisiana se přihnaly bouřkové mraky. Než k tomu došlo, zkompletoval svůj program i Alex Čejka a zahrál skvěle. Se skóre -7 se zařadil na čtvrté místo průběžné klasifikace. Vede naprosto přesvědčivě Jason Bohn.

Náhlá průtrž mračen poslala v pátek na trávu šest centimetrů vody a některá místa byla rázem nehratelná. Počasí není bůhvíjaké ani v sobotu, ale program turnaje s dotací 6,2 milionu dolarů pokračoval. Pozdě odpoledne bylo druhé kolo dohráno.

Nejlepší hráč čtvrtečního zahajovacího kola Jason Bohn v pátek vůbec nezahájil hru. V sobotu nenechal nikoho na pochybách o své formě.

Jeho první zápis do skórkarty byl sice bogey, avšak druhou osmnáctku zakončil s bilancí -5 a dvanáct ran pod par mu v polovině soutěže dává sotva uvěřitelný náskok čtyř úderů před hráči, dělícími se o druhou pozici.

Špatné počasí na Zurich Classic 2010.

Na bilanci osm ran pod par jsou Australan John Senden a Američan Jeff Overton.

Spolu s Čejkou se o čtvrtou pozici dělí dvojice Angličanů Brian Davis, Greg Owen a americký pár Shaun Micheel, Lee Janzen.

"Po psychické či technické stránce, moje údery a všechno kolem mé hry, nic nikdy nebylo lepší," uvedl Janzen, na jakou úroveň se musel dostat, aby se pral o vítězství.

Čejka zahrál ve druhém dějství pět ran pod par a je v leaderboardu nečekaně vysoko. Německý reprezentant českého původu mohl litovat jen bogey na předposlední jamce, naopak jeho hru ozdobilo pouze 25 puttů na kolo.

Cutem neprošli například Američané Ben Crane a Ryan Palmer, soupeřící o místo v americkém rydercupovém týmu, ani jihoafrický objev sezony Brendon de Jonge.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze