Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čejka je druhý, na Bohna ztrácí už jen dvě rány,

Jason Bohn, třetí kolo Zurich Classic 2010. | foto: AP

25 2010
Alex Čejka pokračoval v dobrých výkonech i ve třetím kole Zurich Classic of New Orleans, rozděleném do dvou dnů, a udržel se na druhém místě. Turnaj, sužovaný zpočátku dešťovými přeháňkami, by mohl být dnes dohrán. Vedoucí Jason Bohn má náskok dvou ran na německého golfistu českého původu.

Čejka odehrál ze třetího kola šest jamek ještě v sobotu. Na první a šesté (obě jsou čtyřpary) zahrál birdie a stlačil své průběžné skóre na hodnotu -9. "Jsem trochu unavený," přiznal německý profesionál českého původu.

Měl sice po ranní dohrávce druhého kola přestávku, ale o to horší bylo pro něj dostat se v chladnu zase do provozní teploty. "Je naděje, že počasí bude lepší a že skončíme turnaj včas," předpověděl pro nedělní finiš.

Alex Čejka, druhé kolo Zurich Classic 2010.

To se potvrdilo. A mariánskolázeňský rodák potvrdil stálost formy. V dnešní dohrávce přidal ještě dvě birdie a dostal se až na -11.

Spolu s Čejkou se přes noc o druhé místo podělil Australan Greg Chalmers. V ranní dohrávce ale ztratil, na třetí pozici se naopak vysoukali Američané Chris Couch, Lee Janzen a Jeff Overton.

Povětrnostní a světelné podmínky třetího kola Zurich Classic 2010.

Bohn byl daleko vpředu. "Ani jsem si nemyslel, že ještě neco odehrajeme, když byl program zase přerušen," ulevil si hráč, jenž si ve dvou základních kolech vytvořil nebývale velký náskok čtyř ran na nejlepší protivníky (na Čejku pět).

Než den skončil, zahrál lídr součet svých šesti jamek třetího kola v paru. V nedělní dohrávce se ještě zlepšil, třetí kolo skončil s bilancí -1, ale jeho náskok se navzdory tomu zmenšil na dvě rány před Čejkou.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze