Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Čejka hraje na malém turnaji o play-off, špička se sešla na velkém

Anthony KIm přijel na Bridgestone Invitational dokazovat, že patří ke špičce. | foto: AP

6 2009
Jedno z měst neřesti a domov Anonymních alkoholiků, to jsou dějiště nadcházejících dvou podniků PGA Tour. Neobvyklý souběh dvou akcí napovídá, že je týden před posledním majorem sezony - PGA Championship. Na něm každý startovat nemůže a blíží se play-off, takže kdekdo chce nastřádat chybějící body ve FedExCupu.

Do Rena, komplexu kasín a heren, přiletěl i Alex Čejka. Německý profesionál českého původu bude chtít přerušit sérii nezdarů, jejímž posledním dílem je vyřazení na čeladenském turnaji Moravia Silesia Open v minulém týdnu. Vybral si podnik, dotovaný pouze třemi miliony dolarů, jehož pověst je postavena mimo jiné na atraktivitě hřiště v Montreaux, extrémně dlouhého a barvotiskově modelovaného.

Nejen pro Čejku je tento víkend jednou ze dvou zbývajících možností polepšit si v žebříčku a posílit své šance na přidělení účastnické karty pro příští rok.

Po závěrečném majoru skončí základní část na předposlední srpnovou neděli v Greensboro. Pokud se o tom dá v golfu hovořit, Čejkova konkurence nebude tak silná, přesto v sobě účast skrývá určitý risk.

Legends Reno-Tahoe Open se koná v Nevadě a hřiště nezapře pouštní charakter, byť tráva je tam vždy dobře připravená. Má pověst toho, které rychle rozdělí startovní pole, protože jak se někdo dostane do potíží, jen tak se z nich nevyhrabe. Loni patřilo do skupiny s největším počtem zahraných double bogey a horších výsledků.

Sledovanějším turnajem bude od zítřka Bridgestone Invitational v Akronu. Ten proslul hlavně jako místo vzniku známé organizace, napomáhající k odvykání ze závislosti na alkoholu. Třetí ze čtyř turnajů minisérie World Golf Championships její věhlas už ale mnohdy zastiňuje. Jeho dotace 8,5 milionu dolarů patří k nejvyšším.

Tiger Woods, Phil Mickelson, obhájce Vijay Singh, evropské hvězdy, vítěz British Open Stewart Cink, ti všichni jsou připraveni vyrazit na odpaliště South Course ve Firestone Golf Clubu. Jsou na něm pouze dvě pětiparové jamky, celkový par je 70, od hráčů vyžaduje dlouhé rány, a pokud možno rovné. Ani ne tolik kvůli roughu jako kvůli vzrostlým stromům, bránícím ve výhledu.

Sledovaný bude zpočátku hlavně souboj světové jedničky a dvojky. "očekávám, že mi to půjde, ale s jistotou to říct nemohu. Nechci dělat předpovědi," uvedl Mickelson, od nějž se pokaždé očekává útok na Woodse, jenž coby šestinásobný vítěz dodal: "Tady nemůžete hrát agresivně a očekávat od každé jamky birdie jako na mnoha jiných turnajích."

Singh, jenž loni v Ohiu přerušil sérii tří Woodsových vítězství (Američan nestartoval), zahrál před rokem nejlepší kolo se čtyřmi ranami pod par a s celkovou bilancí mínus 10. Málem se mu vymstilo double bogey na úplně poslední jamce, ale už měl v tu chvíli přesvědčivý náskok, ostatní taková čísla nehráli.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze