Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nově stvořený tým vrátil extraligu stolních tenistek do Ostravy

Někdejší reprezentantka Marie Hrachová je stále věrná stolnímu tenisu. Pořád hraje, trénuje a učí hrát i malé děti. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

8 2016
Extraliga stolních tenistek se vrací do Ostravy. Po přibližně 21 letech. V minulosti mezi elitou působily stolní tenistky Vítkovic a dnešní TJ Ostrava KST. Tentokrát bude v extralize nově vzniklý oddíl CDU sport - stolní tenis Ostrava, který nahradí Frýdlant nad Ostravicí.

„Tvoříme nový klub, už je to na spadnutí. Děláme stanovy,“ uvedla legendární stolní tenistka Marie Hrachová, která je šéfkou i trenérkou frýdlantského klubu a ve stejné pozici bude i v CDU Ostrava.

„Kdysi jsem v Ostravě hrávala, takže ten návrat je pro mě tak trochu nostalgie,“ uvedla Hrachová. „Chtěla jsem se vrátit.“

Ostrava bude od příští sezony jediným moravskoslezským stolnětenisovým celkem v nejvyšší ženské soutěži, jelikož Baník Havířov letos sestoupil.

Frýdlantské družstvo už nyní dohrává sezonu v tělocvičně Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových v Ostravě-Zábřeh ve Volgogradské ulici. Ve čtvrtfinále extraligy tam bude v pátek 8. dubna od 17.00 hostit Dobré, na jehož půdě vyhrálo 5:2.

„Stěhujeme se sice do Ostravy, ale mládež bude pokračovat také ve Frenštátě,“ upozornila Hrachová.

Důvodem změny jsou ekonomické podmínky. „Ve Frýdlantě nemáme na to, abychom extraligu udržely,“ řekla Marie Hrachová. „V Ostravě město i pomocí grantů vrcholový sport podporuje, zatímco ve Frýdlantě jsme od města neviděli ani korunu.“ Podle Hrachové ženské družstvo na nejvyšší soutěž potřebuje nejméně jeden a půl milionu korun.

Hrachová doufá, že z Frýdlantu do Ostravy přejde většina hráček v čele se zkušenou Hanou Bartošovou, šestou v českém žebříčku. „Pokud se holky rozhodnou jinak, seženeme hráčky odjinud,“ podotkla Hrachová.

Autor:


The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata
The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata

Představte si, že jste mladý pár, rozhodnete se pro miminko a narodí se vám dcerka. Po chvíli se shodnete, že by malá měla mít sourozence, ale namísto jednoho jí dopřejete hned tři. A všechny tři naráz

Najdete na iDNES.czmobilní verze