Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Častoral vede, Čermák je třetí, Veverka sedmý

27 2006
Jihočeský kraj - Rallyekrosaři z jižních Čech v mistrovství Evropy řádí. V divizi II vede po polovině soutěže katovický Roman Častoral o 2 body před Švédem Thörjessonem (oba Opel Astra). V divizi IA je Zdeněk Čermák (Škoda Fabia) z Českých Budějovic třetí. Další Jihočech Václav Veverka na Čermáka v nabité špičce ztrácí 8 bodů a je sedmý.

Seriál bude pokračovat v polovině srpna závodem v Belgii a týden nato v Nizozemí.

Postoupil do čela

Roman Častoral si lepší vývoj seriálu letos nemohl přát. Celkově vede. Ve Švédsku mu v divizi II zhoustla od začátku sezony prořídlá konkurence. Bylo z toho třetí místo.

"Jel jsem B-finále a byl jsem druhý na startu," popsal Častoral. Z finále B postupuje jen jeden jezdec do finále A. Jihočech si pozici pohlídal. Začínal vedle dalšího českého pilota Kotka. "Vyšel mi start," konstatoval.

Hned v prvních metrech Kotka ve finále B předjel a postoupil do finále A. "I tam se mi super povedl start." Záhy byl třetí a mohl si nechat poklepat na rameno. Jak mu kvalifikace nešla, tak výsledek ještě skvěle zachránil.

V Maďarsku exceloval. "Byl jsem první už v měřených trénincích," připomněl.

Vyhrál i dvě kvalifikační jízdy a do třetí nemusel nastoupit. I tak měl na startu finále A první pozici jistou. A jen ve zpětném zrcátku v rozhodující jízdě sledoval, jak se jeho soupeři navzájem střetli. Navíc Thörjesson dojel až pátý a přišel o celkové vedení, kde ho Častoral s chutí nahradil.

Silná konkurence

V divizi IA se letos závodí stále ve velké konkurenci. A ve Švédsku do ní ještě přibyli třetí Farsbo a šestý Hansen mladší.

Přesto byl Čermák druhý. Zatím vedoucí Kalný Farsba ve finále A předjel, ale kolidovali a Čermák se z toho vyvezl po Kalného peugeotu k jízdě po dvou kolech. Když si jeho auto sedlo, praskla mu poloosa. "Do cíle jsem dojel rychlostí pěší chůze," popsal Čermák.

Václav Veverka (Peugeot 206) skončil osmý a výsledek si jako nejhorší v sezoně škrtnul. Dávno proklel loňskou repasi motoru, provedenou v Mníšku pod Brdy. Od té doby mu auto nejede jako dřív.

V Maďarsku začínal Čermák jako šestý ve finále A. Kolize Rakušana Petrakovicse (předtím z finále A nebezpečnou kolizí vyřadil Veverku) a Fina Pinomäkiho přinesla Čermákovi čtvrté místo. "Pinomäki předjel Petrakovicse a ten ho pak nahrnul na svodidla," popsal Čermák, jak se posunul na čtvrtou pozici.

Petrakovics se v kvalifikaci do Veverky pustil dvakrát. Poprvé ho trefil špatně, ale podruhé ho vyřadil. "Měl jsem možnost se do finále A dostat, ale Rakušan měl špatný den." Petrakovics byl diskvalifikován.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze