Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čáslavská utrpěla po pádu otřes mozku, na setkání sportovců ale dorazila

Věra Čáslavská | foto:  Dan Materna, MAFRA

22 2010
Legendární gymnastka Věra Čáslavská nechyběla na středečním setkání sportovců s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Josefem Dobešem, přestože si v úterý po pádu na náledí poranila hlavu.

Ve středu ráno jí v nemocnici diagnostikovali otřes mozku, přesto si nechtěla nechat ujít předvánoční setkání s aktivními sportovci, ale především s dalšími legendami, mezi kterými byli Dana Zátopková, Jiří Zídek starší, Jan Bobrovský, Pavel Richter a Robert Změlík.

Jedenáctinásobná olympijská medailistka v gymnastice v úterý večer pospíchala na vlakové nádraží v Černošicích, uklouzla na ledu a zátylkem se uhodila o zábradlí. "Asi jsem na chvilku omdlela. Když jsem se probrala, koukám, že zrovna přijel vlak od Prahy a od něj šel jediný člověk směrem ke mně. Povídá mi: 'Paní, není vám něco?' Kouknu nahoru, a on to můj syn Martin," popsala nehodu Čáslavská.

Měla prý velké štěstí v neštěstí. "Syn je tu zrovna na brigádě. Ještě že to byl on. Já si sama nemohla pomoct. Taky jsem tam mohla zůstat ležet dlouho a promrznout. Nakonec to dopadlo ještě dobře," uvedla osmašedesátiletá legenda.

Návštěvě nemocnice se však nevyhnula. "Mám to hrozně rozbitý, tak mi to museli sešít. Taky mě hned hnali na CT, ale naštěstí nemám krvácení do mozku. Jen otřes mozku," dodala.

I kvůli návštěvě nemocnice dorazila Čáslavská se zpožděním na slavnostní oceňování úspěšných sportovců ze zimních olympijských her, mistrovství světa a Evropy za rok 2010 v kategorii seniorů, juniorů a zdravotně postižených. Ministr Dobeš ocenil přes sto sportovců a jako kolektiv roku vyhlásil basketbalistky, které vybojovaly stříbro na mistrovství světa.

Čáslavská byla mezi pozvanými legendami. "Nemohla jsem si to nechat ujít. Přece nenechám Danu Zátopkovou sedět v první řadě samotnou," řekla i přes zdravotní potíže dobře naladěná Čáslavská. "Měla jsem se tu sejít hlavně s Martinou Sáblíkovou, protože jsem jí před rokem předpovídala, kolik udělá medailí. Bohužel nakonec se nepodařilo dorazit jí," prohlásila.

Čáslavská doufá, že jí otřes mozku nepokazí vánoční svátky. "Těším se na Vánoce, ale že bych to nějak prožívala, to ne. Už se ani nijak zvlášť 'nedárečkujeme'. Pro mě je ale tím největším dárkem těchto Vánoc, že jsem měla z pekla štěstí a že ten můj pád nedopadl hůře. Teď zalezu domů a už nebudu pokoušet osud," dodala Čáslavská.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze