Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Casey v arizonské poušti znovu zazářil, v jamkovce už zbyl jediný Američan

Paul Casey, Match Play Championship 2010, třetí kolo. | foto: AP

20 2010
Další impozantní výsledek má na letošním Match Play Championship na svém kontě Paul Casey. V zápase třetího kola porazil Briana Gaye už na čtrnácté jamce a z předpokládaných favoritů se ve hře o konečné vítězství udržel nejdéle.

Zápas Caseyho s Gayem byl vyrovnaný do šesté jamky, pak se začal prosazovat dvaatřicetiletý Angličan. Na následujících sedmi jamkách zahrál šest birdie a soupeř takovému tempu nestačil. "Byl jsem překvapený, jak to šlo. Takhle zahrát se vám nepovede třeba celý rok," pochvaloval si vítěz.

Na hřišti Ritz-Carlton Golf Clubu takhle Casey vyprovodil už kolo předtím Kanaďana Mikea Weira a hovoří se o něm jako o vážném uchazeči o největší podíl z dotace 8,5 milionu dolarů.

Camillo Villegas - Match Play Championship 2010, třetí kolo.

Tím dalším je Sergio García, jenž v arizonské poušti vyřadil Tima Clarka, překvapivého přemožitele Martina Kaymera ve druhém kole. "Nakonec jsem spokojen, i když mi moc nešlo patování. Ale na závěrečných pěti jamkách se mi pár dobrých patů přece jen podařilo," vystihl důležité momenty jamkové hry.

García (na snímku) prochází pavoukem světové jamkovky nenápadně, potřetí vyhrál zápas těsným rozdílem. Největší práci mu dal v prvním kole David Toms, s nímž přišel Španěl až na poslední jamku. Stejně jako v pátek byl vítězem na sedmnáctce také den předtím proti Andersi Hansenovi.

Sergio Garcia, Match Play Championship

Zlepšuje se Angličan Ian Poulter, jenž každým zápasem zkracuje dobu, během níž se stane vítězem. V souboji generací uspěl zástupce té starší Tchongchai Jaidee. Čtyřicetiletý Thajec vyřadil japonskou supernovu Rja Išikawu.

Mezi zbylou osmičkou už je pouze jeden Američan, protože spolu s Gayem vypadli i Nick Watney a Ben Crane. Prapor domácích golfistů drží Stewart Cink. Jeho zápas proti vedoucímu muži evropského finančního žebříčku, Jihoafričanovi Charlu Schwartzelovi, dospěl na 19. jamku, kde byl lepší Cink.

výsledky - 3. kolo

Skupina B. Jonese
Jaidee - Išikawa 5/4
Poulter - J.M. Singh 5/4
Skupina G. Playera
Villegas - Crane 3/2
Goosen - Watney 1/0
Skupina B. Hogana
García - Clark 2/1
Wilson - Donald na 20. jamce
Skupina S. Sneada
Cink - Schwartzel na 19. jamce
Casey - Gay 5/4

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze