Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Casagrande se oblékne do růžového

22 2000
A b e t o n e - Ital Francesco Casagrande ze stáje Vini Caldirola vyhrál dnešní kopcovitou devátou etapu cyklistického závodu Giro d'Italia, která měřila 138 kilometrů a vedla z Prata do Abetone, a vybojoval růžový trikot vedoucího jezdce průběžného pořadí. Ten před startem dnešní etapy oblékl Jose Enrique Gutierrez ze Španělska. Úspěch italských cyklistů podtrhli druhým místem Stefano Garzelli a třetí pozicí Dario Frigo.
Garzelli a třetí pozicí Dario Frigo. Až do šestého místa projeli cílem jen závodníci z Itálie. Nejlepší z českých cyklistů Jan Hruška se udržel po výborném výkonu v hlavní skupině a dojel za vítězným jezdcem s mankem 3:43 minuty na čtrnácté pozici. Stejné místo náleží českému jezdci stáje Vitalicio Seguros i v celkovém pořadí.

Casagrande dojel do cíle s náskokem 1:39 minuty před svými pronásledovateli, od kterých se odpoutal ve stoupání na vrchol San Pellegrino v Alpách, vysoký 1524 metrů. Ve stejném stoupání asi 30 kilometrů před koncem etapy nestačil na Casagrandeho ani vítěz Gira z roku 1998 Marco Pantani, jenž nakonec dojel do cíle se ztrátou téměř sedmi minut na vítěze.

Italský vítěz loňské Vuelty má v čele průběžného pořadí náskok 51 sekund, na druhém místě figuruje Ital Danilo di Luca, třetí místo okupuje další italský cyklista Andrea Noe, jenž má na Casagrandeho ztrátu 1:39 minuty.

Výsledky - 9. etapa (138 km):
1. Casagrande 4:22:58,
2. Garzelli,
3. Frigo. ...14. Hruška (ČR)

Průběžné pořadí
:
1. Casagrande 47:05:31,
2. Di Luca -51,
3. Noe -1:39,
4. Garzelli -1:39,
5. Frigo (It.) -1:40.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze