Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Capalini skončil v Berlíně druhý

23 2006
Berlín - Moderní pětibojař Libor Capalini skončil druhý v závodu Světového poháru v Berlíně. Bronzového medailistu z olympijských her v Aténách porazil jen Rus Alexej Velikodnyj, který dorazil do cíle závěrečného běhu o čtyři vteřiny dříve. Michal Michalík obsadil 14. místo a Jan Jakubíček doběhl šestadvacátý.

Capaliniho netrápilo, že nedosáhl na své třetí vítězství v závodu Světového poháru v kariéře, i když k tomu moc nechybělo. "Pozitivní je, že umím takhle vysoké body. Že to složil ještě další člověk, s tím se nedá nic dělat," řekl Capalini, jehož maximem je 5804 bodů při zisku titulu mistra Evropy v Ústí nad Labem roku 2002.

Závod začal čtrnáctou pozicí ve střelbě, díky třetímu místu v šermu a šestému v plavání po třech disciplínách vedl. "Střelbu a šerm jsem šel na stabilně vysoké úrovni," řekl Capalini.

Závodník pražské Dukly pak v lehčím parkuru neshodil ani jednu překážku. "V jednom obratu ale jel delší dráhu, než by měl, a šel přes čas," řekl trenér Jakub Kučera. "Nepřikládal bych tomu velký význam," uvedl Capalini.

Do závěrečného tříkilometrového běhu odstartoval o tři vteřiny za Rusem. Po 800 metrech soupeře dostihl a zavěsil se za něj. "Terén byl nerovný, muselo se koukat pod nohy, aby si nenarušil rytmus," řekl Kučera. Velikodnyj nastoupil 300 metrů před cílem. "Tam jsem taky plánoval nástup, ale on zrychlil víc a už jsem nebyl schopen to zachytit. Věk nezastavím," řekl třiatřicetiletý reprezentant.

S výkonem Capaliniho, který byl před čtrnácti dny šestý na SP v Millfieldu, byl kouč spokojený. "Nedostatky od optima byly malé, s takovým bodovým ziskem by tři jiné závody vyhrál, ale tady holt získal Rus více," řekl Kučera. Další SP Capalini vynechá a bude se soustředit na MS armád a ME v Budapešti.

Capalini byl naposledy na stupních vítězů v SP v roce 2004, kdy skončil třetí ve finále seriálu v Darmstadtu. Z výher se radoval v Budapešti 1998 a v německém Sindelfingenu o čtyři roku později.

Výsledky:
1. Velikodnyj (Rus.) 5804 bodů, 2. Capalini (ČR) 5776, 3. Walther (Něm.) 5704, 4. Krungolcas (Lit.) 5700, 5. Meljach (Běl.) 5664, 6. Zadněprovskis (Lit.) 5664, ...14. Michalík 5476, 26. Jakubíček (oba ČR) 5252.

Autor:






Nejčtenější

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze