Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Čadek se na mistrovství republiky rozjel včas

10 2006
Jinín - Výkon strakonického motokrosaře Davida Čadka fanoušky při mistrovství republiky družstev v Jiníně hodně zaujal. Jihočech začal pádem, ale probil se na sedmou pozici v cíli první jízdy a nakonec se ukázalo, že to bylo to nejlepší, co mohl udělat.

Jeho tým LR Cosmetic Ufo Racing mistrovství vyhrál. Měl stejný počet bodů jako druhý ITT Trans z Nitry, který za těžké peníze angažoval Brity Jamese Nobleho a Gordona Crockarda, absolutní světovou špičku v motokrosu.

"V první jízdě jsem měl po pádu ještě jeden kontakt a hodně jsem ztratil," přiblížil David Čadek. Už jel ve druhém kole devátý, když upadl. V pátém kole se probil na 14. místo, ale znovu se propadl. Jízda na 30 minut a dvě kola vyšla celkem na 17 okruhů.

Čadek byl v osmém kole třináctý a v desátém projel na 12. místě. Do cíle stačil zdolat ještě pět soupeřů, z toho v posledním okruhu dva. "Dojel jsem to na sedmé místo, ale vzalo mi to docela dost sil," říkal po závodě. "Ty mi potom chyběly ve druhé jízdě."

Nebyl sám. V rozhodující třetí jízdě strkal Nobleho jeho tým očima na druhé místo místo Zaremby, ale marně. Titul ITT Trans zmizel.

V čele uháněl suverén dne a Čadkův partner z týmu Žerava, vítěz obou jízd, ve kterých startoval. Za ním se Zaremba snažil udržet kontakt. A Noble ho zřetelně ztrácel.

V závěru druhé jízdy se Čadek hnal za Rakušany Machtlingerem a Stauferem. "Musel bych riskovat," přemítal, jestli se před ně mohl dostat. Byl v té chvíli šestý. "Jel jsem pro tým a nechtělo se mi umístění ztratit," dodal.

Jel ale stále dost ostře. "Museli jsme jet naplno." Ke konci mu z týmu ukazovali, aby byl klidný. Neoficiální výsledky už si spočítali.

Jihočech už má titul mistra republiky ze třídy do 125 ccm. "Individuální tituly jsou cennější," přemítal. "Ale když to vyjde, budu si tohohle prvního místa hodně cenit."

V té době stále nevěděl, jak dopadne protest na objem motoru Žeravovy hondy. Pokud by byl uznaný, Čadkův tým by se propadl. Žerava by o svá první místa v obou jízdách přišel.

"První titul v družstvech jsem získal před dvěma lety tady," radoval se v cíli Martin Žerava. "Tohle je teprve druhý."

O tom, že Čadek ani Kulhavý nezačali první jízdu podle představ, moc dobře věděl. "Říkal jsem si, že je to v háji," přiznal. "Ale v Jiníně se mi daří, mohl bych jet za půl hodiny třetí jízdu," říkal s úsměvem muž dne. Hned za ním si o poctu říkal i David Čadek. A nezaváhal ani Josef Kulhavý. Ve své druhé jízdě byl s nejslabším strojem z týmu šestý.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze